Dołhobyczów: Ukrainiec jechał do Polski z podrabianymi dolarami

  • 26.08.2019, 15:33
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainiec jechał do Polski z podrabianymi dolarami Fot. NOSG
Musiał mieć przy sobie gotówkę, by przy odprawie udowodnić, że będzie miał za co sfinansować pobyt w Polsce. I miał, tyle że dolary, z którymi Ukrainiec jechał do naszego kraju były... podrabiane.

47-letni cudzoziemiec przekraczał granicę w Dołhobyczowie. Przedstawił paszport i pokazał cztery 100-dolarowe banknoty, które miały stanowić zabezpieczenie finansowe jego pobytu w naszym kraju. 

Strażnicy graniczni błyskawicznie zorientowali się, że pieniądze są fałszywe, bo nie miały żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Ukrainiec został zatrzymany i usłyszał zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przewożenia przez granicę fałszywych pieniędzy. Za coś takiego grozi nawet do 10 lat więzienia.

– Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 480 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe