W drodze do zatrudnienia. A może staż?

  • 27.08.2019, 09:00
  • Artykuł sponsorowany
W drodze do zatrudnienia. A może staż? Fot. pixabay.com
Czym jest staż? Staż to przyuczenie do zawodu w miejscu pracy pod okiem opiekuna. To forma aktywizacji zawodowej dla osób szukających pracy oferowana przez urzędy pracy m.in. w ramach środków europejskich z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 (PO WER).

Dla kogo staż?

Dla osoby młodej w wieku 18-30 lat, niepracującej, nieuczącej się i nieszkolącej, tzw. młodzież NEET – zarejestrowanej w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Więc, jeśli spełniasz powyższe kryteria, to oznacza, że jest to coś dla Ciebie.

Co możesz uzyskać?

Z pewnością, podczas stażu masz możliwość zdobycia cennego i praktycznego doświadczenia. To czas na wykorzystanie zdobytej przez Ciebie wiedzy w szkole lub podczas studiów w realnym środowisku pracy.

Uzyskane na stażu doświadczenie sprawia, że jesteś bardziej atrakcyjnym kandydatem do pracy – w ten sposób zwiększa się Twoja szansa na zdobycie pracy. Za udział w stażu przysługuje Ci stypendium – to gwarantowane wynagrodzenie, które wypłaca Ci urząd pracy w wysokości ok. 1 tys. zł miesięcznie. Zatem, w okresie od 3 do 6 miesięcy – bo tyle zazwyczaj trwa staż – nie tylko zdobędziesz doświadczenie i umiejętności zawodowe, ale także zarobisz swoje własne pieniądze.

Następnie, po stażu masz możliwość uzyskania zatrudnienia. 

Co musisz zrobić? Zgłoś się do swojego urzędu pracy i zapytaj o oferty stażu lub po prostu zadzwoń do nas, napisz e-mail lub przyjdź – a my Cię pokierujemy dalej:


PUNKT INFORMACYJNY: Wydział Realizacji PO WER Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100, 20-094 Lublin

tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476, e-mail: [email protected], power-wuplublin.praca.gov.pl


Staże w ramach PO WER w latach 2014-2019

Liczba osób objętych wsparciem: 38 485, w tym liczba osób, które odbyły staż: 27 947 (to ponad 72% uczestników)


Aleksandra Pajdowska – stażystka w salonie odzieżowym

„Dokładnie tak wyobrażałam sobie staż. Nabywam nowe umiejętności i doskonalę je każdego dnia. Poznałam zasady visual merchandising oraz aktywnej obsługi klienta. Jestem przekonana, że dzięki nabytym umiejętnościom i doświadczeniu stanę się atrakcyjniejsza na rynku pracy”.


Magdalena Tarłowska – odbywa staż w aptece na stanowisku technik farmacji

„W aptece, w której jestem na stażu, odbywałam praktyki w czasie uczęszczania do studium medycznego. Przy okazji najbliższego naboru apteka wystąpiła z wnioskiem imiennym do urzędu pracy i tak po pewnym czasie rozpoczęłam staż. Staż w aptece spełnia moje oczekiwania. Mam wspaniałych współpracowników, którzy poświęcają mi czas, wszystko tłumaczą, rozwiewają moje wątpliwości, cierpliwie odpowiadają na pytania, przekazują mi swoją wiedzę praktyczną. Po skończeniu stażu, będę przygotowana do dalszej pracy zawodowej na wysokim poziomie”.


Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe