Zamość: Samochody wrosły w bruk

  • 20.08.2019, 06:12
  • Agnieszka Piela
Zamość: Samochody wrosły w bruk
W obrębie Starego Miasta stały auta dwa. Osobno, w oddaleniu. I zapuściły korzenie. Aż w końcu oburzyło to mieszkańców. Do akcji wkroczyli strażnicy miejscy. Kiedy wydawało się, że już wszystko posprzątano, czytelnik poinformował nas o jeszcze jednym zapomnianym aucie stojącym na parkingu u zbiegu ulic Kamiennej i Kilińskiego.

Od kilku miesięcy przy ul. Żeromskiego, przy Rynku Wodnym stał samochód, z którego nikt nie korzystał. Po interwencji przewodniczącego osiedla Stare Miasto Macieja Spozowskiego,9 sierpnia został zabrany przez właściciela. 

 – Permanentnie zajmował miejsce, nie ruszał się, wrastał i porastał zielenią – mówi Spozowski. – Podobna sytuacja jest na ul. Greckiej. Nie chcę uderzać w przedsiębiorcę. Stoi tam trabant, który zajmuje miejsce parkingowe i też zapuszcza korzenie. Robi za reklamę pewnego lokalu. Co w mojej ocenie jest niewłaściwe – dodaje przewodniczący.

Jak się okazuje, to akurat auto ma prawo stać tam, gdzie stoi. Z informacji, którą uzyskaliśmy od Straży Miejskiej wynika, że auto stoi na parkingu płatnym i ma wykupione miejsce postojowe. 

 

Stoi w chaszczach 

O opuszczonym samochodzie stojącym na parkingu u zbiegu ulic Kilińskiego i Kamiennej poinformował nas jeden z czytelników w momencie odholowywania auta z ulicy przy Rynku Wodnym.

 – Stoi wiele miesięcy, zaczyna wrastać w ziemię i paskudzi cały parking, bo zarasta chwastami – denerwował się mężczyzna. Sprawdziliśmy to. Stoi. Nie wygląda najlepiej. Poinformowaliśmy o tym Straż Miejską. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 24.08.2019, 21:36
Tak na marginesie odnosnie trabanta na starym miescie o ile sie dobrze orientuje pojazd na parkingu platnym musi mieć za szybą tzw karte postojowa którą wydaje zarząd dróg grodzkich, za którą płaci wlasciciel lokalu w kwocie powyzej 100 zł natomiast miejsca parkingowe wykupione na starym miescie sa zaznaczone koperta tak jak jest na ul. Ormianskiej. Trabant zaś nie ma karty za szybą i nie stoi na kopercie czyli jest pojazdem zbednym.na parkingu i robi za reklame i taka jest prawda. A karta rzeczywiście jest wydana i jezdzi w samochodzie wlasciciela lokalu którego jest tranant.
Roman
Roman 21.08.2019, 17:35
to jest mały problem. Znacznie poważniejszny: ul. Dembowskiego, mieszkańcy płakali że chodniki zniszczone i niech miasto zrobi nowe. Miasto zrobiło. I co ? Na obu chodnikach parkują mieszkańcy samochody niszcząc nowe chodniki i uniemożliwiając przejście. Jaśnie państwo.

Pozostałe