Przez sztukę ku gwiazdom. Organowe koncerty w Krasnobrodzie

  • 16.08.2019, 06:00
  • AP
Przez sztukę ku gwiazdom. Organowe koncerty w Krasnobrodzie Zwieńczeniem festiwalu (24 sierpnia godz. 19) będzie koncert Krzesimira Dębskiego
W dniach 18-24 sierpnia 2019 r. w Krasnobrodzie za sprawą XIII edycji festiwalu "Per Artem ad Astra" rozbrzmiewać będzie muzyka organowa i kameralna.

18 sierpnia (godz. 19) w krasnobrodzkim sanktuarium festiwal rozpocznie się koncertem Józefa Lacha, ubiegłorocznego laureata konkursu organowego i duetu akordeonowego: Paweł Ścibior Mateusz Stankiewicz. Od 18 do 24 sierpnia w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędą się XXII warsztaty muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej. Prowadzący: Anna Piechura-Gabryś i Janusz Raczyński. 22 sierpnia uczestnicy warsztatów wystąpią wraz ze swoimi mistrzami w kościele Zesłania Ducha św. Dzień później w KDK zapowiada się włoski wieczór (godz. 19). Z programem "Ciao, ciao, Bambina" wystąpi Nicola Palladini, musicalowy aktor z Rzymu, który wykona najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji. 

Przez dwa dni w sanktuarium trwać będzie XII Ogólnopolski Konkurs Organowy. Zwieńczeniem festiwalu (24 sierpnia, godz. 19) będzie koncert Krzesimira Dębskiego, kompozytora, skrzypka jazzowego z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Primuz.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny. 

Szczegółowy program w zakładce Co?Gdzie?Kiedy?

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe