Hrubieszów: Więźniowie pójdą do pracy. Zatrudni ich firma eNSPED Spółka z o.o.

  • 12.08.2019, 10:03
  • ak
Hrubieszów: Więźniowie pójdą do pracy. Zatrudni ich firma eNSPED Spółka z o.o. Fot. st. kpr. Damian Fedziuryna/ZK Hrubieszów
Firma eNSPED Spółka z o.o. należąca do Roberta Jankowskiego będzie kolejną, która da zatrudnienie osadzonym w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Niedawno podpisano umowę w tej sprawie.

Pod porozumieniem zawartym 1 sierpnia podpisali się wicedyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie ppłk Grzegorz Muzyczuk i Robert Jankowski z firmy eNSPED. Ta spółka działa od marca tego roku i zajmuje się mechaniką pojazdową oraz sprzedażą części samochodowych.

To już kolejny zakład pracy, który daje zatrudnienie osadzonym w hrubieszowskim więzieniu w ramach programu "Praca dla więźniów". Pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

"Wykonywanie przez osadzonych pracy w istotny sposób wpływa na przygotowanie ich do życia w społeczeństwie, nauczanie zawodu, kształtowanie nawyku pracy, a także przybliża do sposobu funkcjonowania w warunkach wolnościowych. Praca, jako środek oddziaływania na skazanych, daje możliwość kształtowania poczucia odpowiedzialności, również poprzez fakt, iż dzięki otrzymywaniu wynagrodzenia osadzony ma realne możliwości wywiązania się z ciążących na nim zobowiązań komorniczych lub alimentacyjnych" – czytamy w komunikacie ZK w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe