Czy seniorzy śmierdzą i dużo ważą?

  • 06.08.2019, 05:24
  • Mariusz Parol
Czy seniorzy śmierdzą i dużo ważą? W skardze do prokuratury seniorzy napisali: "Zakazano nam spotykania się w bibliotece w Nieledwi, z dwóch powodów. Bo po naszych spotkaniach – jak nam oznajmiono – biblioteczne książki śmierdzą kiełbasą. Zarzucono nam również, że w bibliotece pijamy alkohol.
Seniorzy z Nieledwi kontra wójt gminy Trzeszczany

Konflikt między seniorami z Nieledwi a wójtem gminy Trzeszczany Stanisławem Czarnotą trwa już dwa lata. Seniorzy, którzy świętowali wówczas 5-lecie działalności, narzekali, że wójt wyjątkowo uprzykrzył im jubileusz.

 – Najpewniej chce nas się pozbyć z Domu Kultury – przekonywali seniorzy z klubu "Platan" w Nieledwi. Wójt Stanisław Czarnota (mieszka w tej miejscowości) zapewniał wówczas, że ani seniorów, ani nikogo innego nie lekceważy i nie marginalizuje.

Teraz członkowie Klubu Seniora "Platan" powiedzieli dość. 26 lipca złożyli skargę w Prokuraturze Rejonowej w Hrubieszowie. Nie tylko na wójta. 

 – Nasza skarga dotyczy problemów związanych z utrudnianiem nam działalności, powieleniem nieprawdy, nękaniem. Zaczęły się one zaraz po wyborze na stanowisko wójta gm. Trzeszczany Stanisława Czarnoty, a nasiliły się po zatrudnieniu Stanisława Wojczuka, obecnego dyrektora GOK-u w Trzeszczanach – tłumaczy Stanisława Paterak, przewodnicząca klubu. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czekam
Czekam 12.08.2019, 14:46
Mam też pytanie do tych 9 radnych głosujących za apelacją: "niech mi teraz który powie skąd wasz wójt weźmie kasę na to a także jak pozew kolejny złoży rodzina Wieśka M. oraz drugi pozew przeciwko Gminie Wiesiek K. i wygrają odszkodowania? Może to być łączna kwota rzędu kilkuset tysięcy złotych? Bagatelizujecie teraz ryzyko narośnięcia odsetek przez tą aplelację a w powietrzu wiszą kolejne pozwy przeciwko Gminie. Pytanie moje brzmi: skąd wójt wytrzaśnie na to pieniądze? Głosi, że będzie walczył np. z dziadkomi ale w razie draki, skąd na kolejne odszkodowania weźmie? Czy możecie mnie oświecić? Dalej czekam aż mnie poinformuje Pan wójt względnie "Pierwsza Dama" ile miesięcznie odsetki wychodzą za przeciąganie sprawy Wieśka? Konkrety proszę!
Prawdopodobnie widzę tu pewne podobieństwo
Prawdopodobnie widzę tu pewne podobieństwo 12.08.2019, 15:15
Z tych podobno pozwów co je podobno wójt podobno za pieniądze gminy rozsyła. Dzień bez Twoich przemyśleń dniem straconym ?
Patrz w gwiazdy
Patrz w gwiazdy 12.08.2019, 17:05
Z tymi pozwami to się strony na dobre rozbujały, ciekawie się zapowiada przyszłość. To nie żarty, żeby tylko prokuratorom i sędziom starczyło sił, bo ostro tu. Układ sił zmienia się, władzę macie ale nas tu nie pokonacie. Wójtowi zachciało się walczyć a paru obywateli opór mu stawia. Co z tego wyniknie? Pożyjemy, zobaczymy. W gwiazdach nie widzę jego kariery świetlanej ani nad urzędem barw tęczowych, zielono za to wokoło :-) Zrobiło się w pewnych kręgach też wesoło :-)
Zmiana papugi wskazana
Zmiana papugi wskazana 11.08.2019, 18:16
Panie wójcie, co Ty pan na to :"Przede wszystkim wskazać należy, iż zgodnie z zapatrywaniem utrwalonym w orzecznictwie, korygowanie przez sąd drugiej instancji zasądzonego zadośćuczynienia może być aktualne tylko wtedy, gdy przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności sprawy, mających wpływ na jego wysokość, jest ono niewspółmiernie nieodpowiednie, tj. albo rażąco wygórowane, albo rażąco niskie (zob. m.in. wyroki SN: z dnia 18 listopada 2004 r., sygn. I CK 219/04; 9 lipca 1970 r., sygn. III PRN 39/70, OSNCP 1971/3/53; z dnia 21 czerwca 2013 r., sygn. I CSK 614/12, Lex nr 1383227). "
https://morlewski.pl/baza-wied…


Chcesz dalej apelacji? mierne szanse masz, bo kwota 150 tys. zł rozłożona na 2 dziadków i kobietę nie jest wygórowana a tym bardziej rażąco wygórowana. Jest wręcz stosunkowo niska - symboliczna. Doszło do zerwania więzi rodzinnych z winy pracodawcy a zasądzona kwota nie jest rażąco wygórowana. I dalej chcesz walczyć z dziadkami?
Elo
Elo 11.08.2019, 18:58
Zasadnicze pytanie: jaki wgląd masz w akta sprawy? Bo widocznie musisz mieć lepsze rozeznanie w temacie jak instytucje i osoby będące stronami w tym postępowaniu? To że wujek google daje ludziom praktycznie nieograniczony dostęp do wszelakich informacji nie czyni z Ciebie doktora nauk prawnych. Serio? Zmiana prawnika zaproponowana przez laika? Tego jeszcze nie było.
Zmiana papugi wskazana
Zmiana papugi wskazana 11.08.2019, 19:31
Panie wójcie a czy to prawda, że w sądzie pana adwokat coś się zamotał parę razy? I w uzasadnieniu wyroku sędzia to wychwycił obalając jego wywody? Czy aby pana adwokat ma jakieś doświadczenie? Jest wpisany w jakiś rejestr? Może lepiej pana interes reprezentowałby jakiś bystry student? Słyszałem, że adwokatka rodziny Wieśka (Pani Iwonka) to ostra szuka i nie cycka się na sali sądowej z wami, tzn. gasi w locie was albo waszą linię obrony ;-)
Snikers i będziesz sobą
Snikers i będziesz sobą 11.08.2019, 19:50
Ostra szuka????? Za dużo czasu wolnego? Fakt emerytura nie każdemu służy. Polecam jakieś hobby i mniej nalewek.
"T"
"T" 11.08.2019, 19:56
Ostra sz"T"uka
Cieszymorda
Cieszymorda 10.08.2019, 22:54
Ja to te stare baby wysłał bym na działki i do kościoła, a nie jakies pierdoły klub seniora, zrobili bycos dla młodzieży cokolwiek, a nie wydawac kase na jakies raszple ktore siedza pod blokami i oby tylko kogos obgadać one miejsca 2 parku moga sie domagac miedzy pijakami a ich mezamami
rynsztok taki styl
rynsztok taki styl 11.08.2019, 12:58
jeszcze tego brakowało, żeby seniorzy na plebanii spotykali się, to by dopiero psioczono na nich, jesień i zima idzie, a wy do parku chcecie ich wyganiać? widzę, że na księżyc też byście chcieli ich oddelegować? teraz widać poziom kultury tego, kto wpisał komentarz powyżej, czy to Pana wójta poplecznik ma taki polot?
m
m 09.08.2019, 15:38
A widzieliście ostatnią sesję Rady Gminy kiedy wójt mówił, że myśli dalej walczyć z rodziną tego chłopaka, który zginął 13 lat temu po upadku z dachu? Walczyć z rodzicami -staruszkami i siostrą (kobietą) wójcie chcesz? o odszkodowanie? Czemu radnemu nie mówisz wprost na sesji, że jak wniesiesz apelację i przegrasz, to procenty gmina może zabulić? Czas to pieniądz a jakie jest prawdopodobieństwo, że wygrasz? Kazałeś radnym głosować a czemu radnemu nie powiedziałeś skąd kasę weźmiesz jak przyjdzie do wypłaty odszkodowania z procentami? Z dziadkami chcesz walczyć i kobietą?? No dobre, tylko pogratulować podejścia do sprawy, brawo wójcie, brawo. Chłopak poszedł do piachu z winy gminy a ty tu walczyć chcesz dalej, cóż, powodzenia życzę. Pozdrawiam tych 9 radnych, którzy zagłosowali za apelacją, wy to macie wyobraźnię ;-)
M.R.
M.R. 09.08.2019, 22:14
Oglądałem Sesję R.G.i jestem przekonany że m to jest ten dziesiąty Radny co skakał na Sesji R. G jak to ludzie mówią,, jak djabeł na nici'', słyszałem że w uzasadnieniu wyroku sąd nie wziął pod uwagę istotnych czynników wypadku (pamiętam że w tamtym czasie mówiono o alkocholu) i chociaż w związku z tym odwołanie powinno być wniesione. Jeśli ma być sprawiedliwie to niech będzie w pełni sprawiedliwie. Chcesz za wszelką cenę na nieszczęściu innych zbić kapitał polityczny pamiętaj karma wraca. A swoją drogą gołym okiem widać że niewiele wiesz o finansach samorządowych i prawie. Myślisz że jak zmienisz nick to stajesz się innym człowiekiem?
M
M 10.08.2019, 13:07
M.R -ku mylisz się akurat nie jestem radnym, trafiłeś kulą w płot :-)
Borys Brzytwa
Borys Brzytwa 09.08.2019, 21:20
Jak ci tak szkoda tych "biednych " ludzi to sam im zaplac odszkodowanie. Wielki bohater sie znalazl i obrońca pokrzywdzonych za pieniadze gminy. Jak ciebie by ktos podal do sadu, to ciekawe czy bys tak chętnie placil.
M
M 10.08.2019, 13:19
Kutera posłał na buchtę chłopaków a Czarnota najwidoczniej zabuli z odsetkami, wina jest po stronie gminy za tą kowbojkę. Po groma było 2 lata sądzić się? Odsetki narosły i dalej rosną. Stachu ze swoich poborów czy dodatków nawet grosza nie wyłoży, co mu podatnika w gminie kosztami.l i procentami obciąży się a z każdym dniem pula rośnie.Apelacja to ryzyko narośnięcia większych odsetek, no i co?
Elo
Elo 10.08.2019, 14:05
A jakby się gmina nie odwołała to byś zarzucał niegospodarność? Oddawanie kasy lekką ręką? Czy coś w ten deseń? To może niech gmina podniesie podatki tak że 2x będzie na wszystko i będziesz Pan zadowolony.
M
M 10.08.2019, 14:21
Co ty ślepy jesteś czy jaki? Co to za polityka sądzić się dalej z dziadkami, syna pochowali, bo pracodawca do tego się przyczynił, czyli Urząd Gminy. Wiesiek miał dwie siostry. Powychodziły za mąż, wyjechały a dziadki na starość sami tu na wsi zostali. Zamiast naprawić szkodę, to na sesji wójt mówi, że dalej walczyć będzie. O co pytam? Szkoda ci odszkodowania dla rodziny? czy nie wiesz skąd teraz wytrzasnąć gotówkę plus odsetki plus pokryć koszta sądowe? Odpowiedz nam tu jak potrafisz!
Elo
Elo 10.08.2019, 14:28
Ty mi powiedz chyba najlepiej wiesz co to za polityka żeby krzywdę innych wykorzystywać do takich celów.
M
M 10.08.2019, 14:58
Kto mi powie ile w skali jednego miesiąca jest tych procentów? Konkretnie? Wójt tym się radnym na sesji nie chwali a ja chcę wiedzieć. Co to tajemnica? Gmina w regionie jedna z 3 najbiedniejszych w samorządach a tu widzę, że władza nie kwapi się aby szybko zakończyć sprawę. Bulwersuje mnie, że dziadkom należne odszkodowanie chcą jeszcze zabrać. Co to marginalizujecie jednostki? Walczycie z prawami jednostek? Czemu chcecie dziadków pozbawić odszkodowania, co? Czekam dalej na odpowiedź ;-)
Elo
Elo 09.08.2019, 18:13
I to pisze człowiek który najchętniej wójta na taczce by z urzędu wywoził. Przed orzeczeniem sądu i przed prawomocnym wyrokiem. Dobre sobie. To może napiszesz jakie byłyby koszty dla gminy z tego tytułu? Gdyby okazało się że wyrok nie byłby po myśli niektórych? I przestań biadolić i zbijać punkciory na krzywdzie innych. Do momentu zakończenia sprawy prawomocnym wyrokiem każda ze stron może się odwołać tak samo rodzina tego Pana może odwołać się jeśli uważa że zasądzona kwota jest zbyt niska....i nie graj na krzywdzie innych.
m
m 09.08.2019, 21:03
Elo przecież sąd nie zasądzi rodzinie wyższego zadośćuczynienia od tego, które w pozwie domagali się. Sąd w 100% przychylił się do wysokości i wątpię aby II instancja miała wpływ na wysokość zadośćuczynienia np. zmniejszenia jej. Mogę się mylić ale obstawiam, że pula nie ulegnie zmianie. A procenty z każdym dniem naliczane są, na lepszych warunkach jak w banku. I tu pies pogrzebany właśnie. Wójt powinien być bardziej elastyczny w tego typu kwestiach ale to jego polityka i wybór, tym razem jak na moje oko dla picu oka kazał głosować radnym, no ale takich radnych mamy, którzy zapewne nie są poinformowani o jakich odsetkach mowa i jakie mogą urosnąć do momentu uprawomocnienia się wyroku. O ile dobrze jestem poinformowany, to odsetki naliczane są od początku 2017 roku. Żal mi rodziców i siostry Wieśka, że dalej narażacie ich na stres i nerwy. Jak się kto tam wkurzy, to pozwą jeszcze byłego wójta i byłego kierownika GZK, no i po co ich prowokować?? Jak nową sprawę wytoczą (tym razem karną), to o kolejne odszkodowanie mogliby wystąpić w pozwie :-) Takie jest prawo. W mojej ocenie szanse mają spore. Dobry adwokat i kasiora do wygrania. To nie te czasy co kiedyś. Spytaj jakiegoś sędziego jak moim słowom nie dajesz wiary.
Elo
Elo 09.08.2019, 21:24
Nagle przejmujesz się losem drugiego człowieka? Dawnego kierownika i wójta? No co Ty? Jeśli byłyby ku temu podstawy to myślę że sprawą tą zająłby się już dawno prokurator. I skończ ten temat bo to robi się niesmaczne.
m
m 10.08.2019, 13:46
A chcesz się założyć? O przekonanie? 13 lat temu prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, co bardzo jest podejrzane. Podskocz do wójta po uzasadnienie ostatniego wyroku i uważnie przeanalizuj treść. Akurat czarno na białym jest podstawa do wytoczenia sprawy karnej. A co za tym idzie, ryzyko wypłaty kolejnego odszkodowania. Sprawa trudna ale możliwa do wygrania. Popytaj w kręgu neutralnym, coś tu w trawie piszczy. Za taki wypadek można zgarnąć nawet 300 tys. zł i przy okazji wyrok w zawiasach... Z ciekawości teraz dzwoniłem sam do kancelarii zajmujących się wyadkami... są zainteresowani sprawą a biorą tylko takie potencjalnie do wygrania... Mam znajomych adwokatów, też mówią, że można sprawę karną jeszcze wytoczyć...
Elo
Elo 10.08.2019, 14:11
To jeszcze dodaj bo zapomniałeś komu można wytoczyć tą sprawę karną i w takim wypadku od kogo można ubiegać się o takie odszkodowanie bo to rzecz najważniejsza?
M
M 10.08.2019, 15:44
Przecież już o tym wspomniałem
Elo
Elo 10.08.2019, 17:55
To tym bardziej dlaczego obecne władze gminy mają ponosić pełną odpowiedzialność za poprzedników?
M
M 10.08.2019, 18:36
To nie odpowiedzialność za poprzedników, raczej reprezentowanie gminy przed wymiarem sprawiedliwości. Przyznam, że niewdzięczne zajęcie... Tamci namieszali a teraz trzeba świecić oczami za poprzedników... Współczuję tak apropos
Borys Brzytwa
Borys Brzytwa 09.08.2019, 14:48
Jest pewien problem, o którym nie wiecie... nie ma czegoś takiego jak Klub Seniora Platan w Nieledwi... taka organizacja nie istnieje, nie jest nigdzie zarejestrowana i nie posiada żadnej formy prawnej. To tylko zlepek kilku osób, którym się wydaje, że coś znaczą. Równie dobrze ja i moi koledzy z Nieledwi możemy założyć Klub Nieldewskich Byków i domagać się od wójta pomieszczeń na nasze spotkania i zakupu plazmy 50 cali, bo chcemy oglądać Ligę Mistrzów. A jak Wójt nie da to napiszemy skargę do Prokuratury, Prezydenta i Wojewody.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 09.08.2019, 18:38
I tu sie mylisz. To ze organizacja nie ma osobowosci prawnej nie znaczy, ze nie moze dzialac na danym terenie i ze wladze gminy nie musza sie liczyc ze zdaniem i potrzebami takiej organizacji. Jest to typowa organizacja nieformalna podobnie jak jeszcze do niedawna dzialaly KGW. Prosze nie wprowadzac ludzi w blad. Poza tym wladze gminy zapomnialy chyba , ze ich rola jest sluzyc mieszkancom rowniez organizacjom nieformalnym takim jak klub seniora. Na koniec pytanie jaki wklad merytoryczny wlozyl obecny wojt gminy osobiscie zeby ten GOK w Nieledwi wygladal jak wygladaja obecnie?, ze tak sie szaro gesi tam razem z dyrektorem. Remont wykonal poprzedni wojt z tego co pamietam. Czym innym jest zarzadzac dla dobra spoleczenstwa obiektem takim jak gok, a czyms zupelnie innym utrudniac dzialanosc organizacjom. Najpierw kazano wyniesc sie sportowcom z gok teraz czytam, ze to samo spotkalo seniorow. Komu ten obiekt ma sluzyc w takim razie?!
Botys Brzytwa
Botys Brzytwa 09.08.2019, 21:15
W gminie dziala mnostwo organizacji, fundacji i stowarzyszeń, ale tylko Plotyn i ci twoi pilkarze maja wieczne problemy i pretensje do wojta. Przypadek?
Pytasz i masz odpowiedz
Pytasz i masz odpowiedz 09.08.2019, 21:32
Oczywiscie ze nie przypadek po prostu nie tancza jak wojt zagra. Bo nie musza jest demokracja. W normalnej gminie normalnie zarzadzanej jest poszanowanie dla ludzi rowniez tych ktorzy maja inne zdanie jak wladze, u nas niestety kazdy kto sie sprzeciwi musi liczyc sie z tym co spotkalo klub sportowy a teraz seniorow. Oskarzenia wladz klubu o jakies dziwne sytuacje nie majace pokrycia w rzeczywistości tylko po to zeby zdyskredytowac te osoby i klub, nastepnie nakaz zeby klub wyprowadzil sie z gok, a teraz widze walka z seniorami i argumenty " bo smierdza ksiazki" albo ze strop sie zawali. To jest wspolpraca? to sa powazne argumenty do wyrzucenia seniorow z gok?
M
M 10.08.2019, 14:01
Dobrze powiedziane "pytasz i masz odpowiedź" ! Ja to chciałbym zobaczyć plan budynku i opinię tego nadzorcy budowlanego. Mam w rodzinie dobrego architekta, ciekawe co on na to. Łatwo przeliczyć parametry przez kogoś niezależnego. Ktoś mi ostatnio powiedział, że wójt pozwał "Kronikę Tygodnia" :-) Też mu chyba dziennikarz nie podpasował :-) Ciekawe czy to prawda i czy z gazetą wygra? A jak przegra, to kto zapłaci koszta procesowe? W głowie mi się kręcić zaczyna od tej gminnej polityki :-)
 Takie są realia.
Takie są realia. 09.08.2019, 21:49
Szacunek i chęć współpracy winna iść z obu stron nie zapominaj o tym. Większe kluby upadały i dzięki chęciom woli i współpracy ludzi i przede wszystkim dzięki wzajemnemu szacunkowi wznawiały działalność. Patrz Hetman Zamość. Pieniądze miasta to jedno drugie to ciężka praca w pozyskiwaniu środków od sponsorów itp. Powiesz że to nie ten kaliber super może być na mniejszą skalę. Ile funduszy szło na utrzymanie klubu z gminy a ile z innych źródeł? Powiesz mi to?
D.Sz
D.Sz 09.08.2019, 22:16
Z gminy 35 tys zl na rok z tego co pamietam, byla to jedna z najmniejszych dotacji przekazywanych przez wladze samorzadu w okregu zamojskim w tej klasie rozgrywkowej i wladze klubu nie zadaly wiecej bo gminy pewnie na wiecej nie stac. Z innych zrodel klub rowniez pozyskiwal dosc duzo pieniadzy pewnie przez ostatnie 6 lat ponad 120 tys zl m.in na wyjazdy dla dzieci na mecze pilkarskie reprezentacji polski u-20,puchar polski mecze ekkstraklasy, sprzet sportowy dla dzieci na treningi, sprzet sportowy do wszystkich szkol w gminie na lekcje w-f, wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik, plus ligi siatkowki itp. Korzystalismy ze srodkow ppwow potem funduszu szwajcarskiego. Posiadam dokladne dane chetnie pokaze jesli ktos jest zainteresowany faktycznie. Pozdrawiam Damian Szaruga. Mialem sie nie wypowiadac bo po prostu to nie moj poziom dyskusji np. " wasza prawda i gowno prawda"ale skoro ktos juz pyta konkretnie to konkretnie odpowiadam.
M
M 10.08.2019, 14:39
Podobno teraz wójt płaci krocie za projekty, o niebo więcej niż wtedy jak zatrudniał ciebie. Nie wiem ile w tym prawdy ale na mój chłopski rozum taniej by go wyszło, gdyby jakiś pracownik pisał projekty i miesięczną pensję miał. Nie znam się akurat na tym ale wiem, że sporo gmina teraz za projekty buli. Z seniorami jest w konflikcie a na projekty przeznacza krocie. Gdzie jest harmonia? Równowaga? A to obserwatorium to dla szczurów i grzybów zaadoptuje teraźniejsza władza? Taki obiekt marnuje się ... Może pan redaktor by tym zainteresował się ?
Haha
Haha 10.08.2019, 14:44
To sprawdź pierwsze i nie rozsiewaj plotek
M
M 10.08.2019, 15:49
To napisz ile ostatnie projekty kosztują gminę i kto bierze za nie kasę oraz kto dokładnie je pisze
zart
zart 09.08.2019, 20:02
Wy znacie dwie prawdy;wasza prawda i gówno prawda.haha
Mieszkaniec rowniez tej gminy
Mieszkaniec rowniez tej gminy 09.08.2019, 21:02
Tak sobie czytam te komentarze i powiem szczerze np. Odnoszac sie do wpisu Zart- problem wasz polega na tym ze na kazdy wpis merytoryczny i konkretne argumenty i pytania ty i tobie podobni odpowiadacie w sposob zupelnie niemerytoryczny, bez odniesienia sie do przedstawionych argumentow i szczerze nie dziwi mnie to już, bo kazdy wie kto pisze komentarze w obronie wojta.
Elo
Elo 09.08.2019, 22:31
Merytoryczny argument? Proszę bardzo. Władze gminy wybierane są bądź co bądź w wyborach powszechnych, wyborach w których każdy pełnoletni mieszkaniec mający zdolność prawną może wziąć udział. Reprezentanci gminy wybierani są większością głosów. Tak? Ci wybrani podejmują decyzje będące w prostym słowie przedłożeniem oczekiwań swoich wyborców? Tak? Budżet gminy zatwierdza kto? Sam wójt? Nie rada gminy. Wójt jest tylko i aż jej głównym reprezentantem. Więc mieszkańcu powiedz mi gdzie byłeś w trakcie wyborów? Jakim merytorycznym argumentem jest zwalanie winy na jedną osobę? Bo za merytoryczne można uznać że co złego to wójt? Serio? Merytoryczne jest obrażanie, szkalowanie i publiczne opluwanie drugiej osoby? Na podstawie własnych osądów? Osobistych niechęci? I nie dziw się reakcjom bo ta większość wyborców może czuć się zniesmaczona.
m
m 08.08.2019, 22:36
A ja to mam pytanie do pana wójta jedno takie: 1.Czy urzędnicy w pracy jedzą np. kanapki z kiełbasą i czy pan wójt wyczuwa woń mięcha w papierach, które podpisuje? A pytanie drugie co do smrodu jest takie: 2.Czy pana wójta osobisty sekretarz intensywnie kopci papierochy i czy ewentualnie nikotyna nie podrażnia przypadkiem pana delikatnych nozdrzy?
bzyk
bzyk 07.08.2019, 12:11
Może pan redaktor naczelny wkrótce w gazecie przeznaczy specjalną zakładkę zarezerwowaną dla Gminy Trzeszczany, bo stali czytelnicy już się przyzwyczaili do tematyki trzeszczańskiej, tu jak widać coś ciekawego się dzieje a nawet kontrowersyjnego. Ps. a może wójtowi szkoda było, że seniorzy lepsze jubileusze urządzają w miłym i sympatycznym gronie od jego imprez kulturalnych? A może pan wójt na wegeterianizm przeszedł? weganizm ? i kiełbasy nie lubi? szampana też nie? A kto wie co pan wójt lubi? miód w płynie? może humoru nie miał, bo pszczoły mu do innego ula zwiały (zdezerterowały)?
Elo
Elo 07.08.2019, 16:17
Weź się zdecyduj i pisz pod jednym nickiem bo z tej zakładki nici wyjdą jak jeszcze sprawdza IP to się okaże że te gorące tematy komentujesz głównie Ty. Ps. Chyba Cię pszczółki nie lubią albo miodek dobro luksusowe żeś się zawiesił na tym temacie?
zart
zart 07.08.2019, 15:18
Ha ha boki zrywac.
Senior
Senior 06.08.2019, 21:01
U nas w Hrubieszowie seniorów się wspiera, mają godne warunki. Polityka senioralna jest na wysokim poziomie. Każdy kiedyś będzie Seniorem
m
m 06.08.2019, 12:28
Panu Wojczukowi do portfela kasiorka wpada z roku na rok coraz większa, wójt dobroczyńca jego widać dyrektora nagradza, tylko nie wiadomo dokładnie za co. Warto sprawdzić jego dochody, bo coś mi tu zalatuje z daleka, dziwne jak to możliwe, żeby w tak małej gminie dyrekcję opłacać sowicie z tendencją rosnącą.
Jaki
Jaki 06.08.2019, 13:28
A to jest dość ciekawa wypowiedź. Jedna z tych, że dyrektor GOK zarabia po pięć tysięcy zł. Drodzy Państwo, jeśli już się wypowiadacie w tego typu tematach, to sprawdźcie proszę w Biuletynie Informacji Publicznej jak wygląda rzeczywistość i ile faktycznie ten dyrektor zarabia. Wynagrodzenie dyrektora nie jest objęte tajemnicą a wręcz przeciwnie, podane do publicznej wiadomości. Zamiast więc pisać bzdury warto czasem sprawdzić fakty.
Zofia Wlizło
Zofia Wlizło 06.08.2019, 12:11
Uczyli mnie rodzice szacunku i tolerancji dla ludzi starszych ale wstyd mi za Seniorów z Nieledwi, że nie potrafią dogadać się z władzami tej miejscowości i byle jakim problemem lecą do prokuratury! Dlaczego dają zły przykład młodym ludziom? Czy prokuratura i sądy mają rozwiązywać tak błahe problemy? Coś ty nie tak!!!
Tt
Tt 07.08.2019, 08:42
Niech pani sie dogada zeby wojt zrobil wodociag skoro pani Zosia daje seniorom takie rady. Moze poslucha Pania;) bo na razie to mi wstyd, ze Pani tu mieszka, a udaje ze nic nie widzi z kim mamy do czynienia, z jaka wladza.
zart
zart 08.08.2019, 20:03
Niech pani zmotywuje swoich radnych z Nieledwi żeby zajeli się tą wodą,bo jak na razie to ich nie ma jak jest omawiana sprawa wodociągu. Biedacy,jak zrobią wodociąg czym będą szantażować wójta.
Rtr
Rtr 09.08.2019, 11:10
Skoncz klamac bo i tak kazdy wie kto pisze.
m
m 06.08.2019, 12:45
Ja kibicuję seniorom Zosieńko i dumny jestem, że odważnie stawiają czoła władzom gminnym. Pani Paterak nie daje sobie w kaszę nadmuchać, brawo !!! Uważnie obserwuję ten konflikt WÓJT kontra SENIORZY. Jestem za dziadkami a o wójcie nie mam dobrego zdania!
Bono
Bono 09.08.2019, 14:54
Zaproś seniorów do swojej chaty i zrób im kanapki z kiełbasą ... ciekawe po jakim czasie uciekniesz z krzykiem do Wójta żeby cię ratował.
m
m 09.08.2019, 15:24
u mnie mile widziani dziadki i babki, dobre ciastko się znajdzie, sałatka, naleweczka domowej robótki (po naparstku na zdrowie i poprawę humoru) mam z kwiatów czarnego bzu, pędów sosny, wiśniówkę, orzechówkę, pomarańczówkę, z kwiatów kasztana, i kilka w tym stylu, kawkę dobrą zrobię, wędlinka swojska znajdzie się, jakiś świeży śledzik w occie, a czemu by nie? Lubię towarzystwo starszych osób i ugoszczę ich czym chata bogata, bo widzę, że jakieś lokalowe perypetia im przytrafiły się i popadli w konflikt z wójtem
Ale słodko aż mdli
Ale słodko aż mdli 09.08.2019, 18:30
Ale miodu nie masz - odwiedzin nie będzie.
M
M 10.08.2019, 16:00
A kto powiedzoał, że miodu nie mam? Co prawda słoik został mi z tamtego roku ale z pewnego źródła. Od Staszka nie biorę, bo nie wiem ile cukru sypie do swojego. Mam też nalewkę na miodzie z nieśplika, Wpadnij, to poczęstuję, podobna do pigwówki, nawet niczego sobie mi wyszła, a kto wie co tam Staszek serwuje swoim gościom?
Elo
Elo 06.08.2019, 20:44
M...taczka? akurat Ty jesteś za każdym kto jest przeciw wójtowi więc jakoś mnie to nie dziwi.
m
m 08.08.2019, 16:04
kiedyś byłem za wójtem ale szybko rozczarowała mnie jego doktryna, nałapał u mnie minusów i dalej łapie, więc czemu mam być dłużej jego zwolennikiem? Lepszych kandydatów na ten stołek widzę. Jak komu pasuje taki, to niech się cieszy. Ja z niego nie mam pociechy. Z całym szacunkiem panie wójcie, zdrówka życzę a jednak masz brak poparcia u mnie.
Młodzian
Młodzian 06.08.2019, 11:21
Wójt ma coś pecha ostatnio, sportowców rozwiązał ale z dziadkami i babkami nie ma tak łatwo :-) Coś ta polityka jego kontrowersyjna robi się
WF ista
WF ista 09.08.2019, 15:00
Bo starsze pokolenie jest twardsze a sportowcy szybko wymiękli ;-)
Haha
Haha 06.08.2019, 11:40
Rozwiązać to może się sznurowadło

Pozostałe