Hrubieszów: W przedszkolach nie zabraknie miejsc dla dzieci

  • 26.07.2019, 08:42
  • par
Hrubieszów: W przedszkolach nie zabraknie miejsc dla dzieci
Do czterech miejskich przedszkoli w Hrubieszowie przyjęto 171 dzieci, które po raz pierwszy korzystają z opieki przedszkolnej. Dla jedenaściorga maluchów zabrakło miejsc. Po wakacjach miasto uruchomi dla nich dodatkowy oddział przedszkolny.

Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W szczególnie uzasadnionych przypadkach na miejsce mogą liczyć również 2,5-latki. Na początku marca we wszystkich miejskich przedszkolach w Hrubieszowie rozdawano deklaracje rodzicom zainteresowanym posłaniem dzieci do przedszkoli. W oparciu o te deklaracje określono liczbę miejsc dla dzieci, które korzystają z opieki przedszkolnej po raz pierwszy. Rekrutację zakończono w kwietniu. Dla jedenaściorga maluchów zabrakło miejsc. 

We wszystkich przedszkolach w Hrubieszowie jest łącznie około 500 miejsc. Tyle dzieci w nadchodzącym roku szkolnym skorzysta z opieki w placówkach przedszkolnych w mieście.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe