Blisko 900 mam4+ mamy

  • 23.07.2019, 09:13
  • lew
Blisko 900 mam4+ mamy Fot. pixabay.com Najstarsza pani, która obecnie otrzymuje Mama4+ z ZUS-u, ma 91 lat i mieszka w powiecie włodawskim.
Dokładnie 876 kobiet z powiatów znajdujących się pod egidą biłgorajskiego oddziału ZUS otrzymuje już świadczenie Mama4+. Jedna z nich wychowała aż siedemnaścioro dzieci.

Przepisy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, czyli Mama4+, weszły w życie w marcu. Dotyczy ono kobiet, które wychowały co najmniej czworo dzieci i ukończyły 60 lat. Świadczenie ma charakter socjalny i przysługuje wyłącznie osobom, które nie mają dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania. – Z tego względu świadczenia nie mogą otrzymać osoby, które mają już emeryturę lub rentę w kwocie co najmniej emerytury minimalnej (obecnie to 1100 zł – przyp. red.) – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janka
Janka 23.07.2019, 23:27
Mama z dwójką,trójką dzieci pracująca na etacie,na dwie zmiany ma teraz niewiele wyższa emeryturę co mama siedząca w domu i mająca czworo dzieci ,kto sponsoruje te mamy siedzące w domu?z czyich składek mają swoje emerytury?bo jnie ze swoich ,małżeństwo decydujące się na dzieci i żonę zostającą w domu powinno opłacać składki emerytalne samo a nie wszyscy pracujący i płacący składki

Pozostałe