Tyszowce: Burmistrz nagrodził sumitę

  • 24.07.2019, 16:03
  • roh
Tyszowce: Burmistrz nagrodził sumitę
Tysiąc złotych nagrody pieniężnej przyznał burmistrz Tyszowiec Adamowi Gardziole. To zapaśnik i sumita Agrosu Zamość, który będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata Sumo w Japonii.

Adam Gardzioła ma 19 lat, pochodzi z Klątw w gminie Tyszowce. Karierę sportową zaczynał jako uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej w Miejskim Klubie Sportowym "Pogoń Tyszowce" prowadzonym przez Daniela Chwastka. Dziś 19-latek, uczeń jednego z zamojskich liceów, jest członkiem kadry narodowej w zapasach i sumo (łącznie zdobył w obu tych dyscyplinach 11 medali z mistrzostw Polski i kilkadziesiąt pucharów). Adam jest też wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy w sumo.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kas.
Kas. 25.07.2019, 09:08
Mała uwaga do słowa w treści artykułu- prawidłowa pisownia to " tysiąc złotych" a nie "tysiąc złoty"...

Pozostałe