Gm. Zamość: Kowale z Wólki Panieńskiej nagrodzeni w Wojciechowie

  • 19.07.2019, 08:30
  • ak
Gm. Zamość: Kowale z Wólki Panieńskiej nagrodzeni w Wojciechowie Fot. UG Zamość Nagrodzonych w Wojciechowie (pan Jerzy po lewej, jego zięć po prawej) kowali odwiedził z gratulacjami przewodniczący Rady Gminy Zamość i sołtys Wólki Panieńskiej Wojciech Suchowicz.
Jerzy Kwarciany zajął pierwsze miejsce, a jego zięć Jarosław Majdan otrzymał drugą nagrodę. Dwaj kowale z Wólki Panieńskiej zostali docenieni podczas Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej, które odbyły się na początku lipca w Wojciechowie.

Doroczna impreza w Wojciechowie niedaleko Nałęczowa jest wydarzeniem znanym na cały kraj. Co roku latem przyjeżdżają tutaj najlepsi kowale z całej Polski, a także zagranicy. W tym roku rywalizowało 40 mistrzów kowalstwa. 

Za wykonanie dwuosobowej łąwki ogrodowej przyznano dwie pierwsze nagrody. Jedną z nich zdobył Jerzy Kwarciany z Wólki Panieńskiej. Na drugim miejscu znalazło się trzech kowali, był wśród nich Jarosław Majdan, prywatnie zięć Kwarcianego.

Na co dzień obaj pracują razem, w jednej kuźni, założonej jeszcze w 1959 roku przez ojca pana Jerzego. Tutaj też kowalskiego fachu pod okiem dziadka uczy się również wnuk Marcel, na co dzień uczeń ósmej klasy Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach. 

O sukcesach Jerzego Kwarcianego kilkakrotnie pisaliśmy w Kronice Tygodnia, m.in. TUTAJ i TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe