Cza(e)pki z głów przed Orką

  • 17.07.2019, 17:55
  • tomt
Cza(e)pki z głów przed Orką
Historyczny wynik pływaków Orki Zamość na Mistrzostwach Polski juniorów do lat 15. Podopieczni Zbigniewa Lewickiego wywalczyli aż 7 medali, a w klasyfikacji punktowej zajęli trzecie miejsce w gronie 144 klubów.

Przed zawodami trener naszych zawodników był ostrożnym optymistą, ale o szansach medalowych mówić nie chciał. Jak twierdził, wolał pozytywnie się zaskoczyć niż rozczarować. Jak się okazało, podopieczni nie zamierzali Zbigniewa Lewickiego wpędzać w stan przygnębienia i swoimi startami w najważniejszych tegorocznych zawodach potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. A warto zauważyć, że w Oświęcimiu rywalizowało aż 452 pływaków i pływaczek ze 144 klubów.  

 – Nasz klub reprezentowali: Julia Bednarz, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Katarzyna Szuper, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska i Filip Łagoźny. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to naprawdę ogromny sukces. Zwyciężyli zawodnicy G8 Bielany Warszawa – 308 pkt., przed Piętnastką Bydgoszcz – 271 pkt. i Orką – 224 pkt. W pokonanym polu zostawiliśmy oczywiście 7 innych klubów z województwa lubelskiego. Co ważne, podstawą klasyfikacji punktowej są wyniki poszczególnych zawodników, którzy pływali w finałach A, czyli w najlepszej ósemce – wyjaśnia zadowolony Zbigniew Lewicki. – Nie ma więc mowy o przypadku.

Na dorobek medalowy Orki złożyły się zarówno świetne starty indywidualne jak też popisy sztafety. Dwukrotnie ze złotego medalu cieszyła się Julia Malinoś, która zwyciężyła na 50 m i 100 m stylem dowolnym. Srebrne medale wywalczyła natomiast Klaudia Malec na 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Sztafeta Orki w składzie Julia Bednarz, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Katarzyna Szuper stawała zaś na podium trzykrotnie, za każdym razem zdobywając medal z innego kruszcu.

Na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym złoto, na 4 x 100 m dowolnym srebro, a na 4 x 100 m stylem zmiennym brąz. W klasyfikacji medalowej Orka zajęła piąte miejsce.

Oprócz miejsc na podium zawodnicy Orki zajmowali też miejsca punktowane (4-8) w finałach A...

 

CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM I E-WYDANIU

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jasiek
jasiek 17.07.2019, 21:38
BRAWO tak trzymać

Pozostałe