Gm. Sułów: Pół dnia z archeologią. Piknik w Sąsiadce

  • 07.07.2019, 07:18
  • ak
Gm. Sułów: Pół dnia z archeologią. Piknik w Sąsiadce Fot. pixabay.com
Zabawa zapowiada się przednia. Na niedzielę (14 lipca) w Sąsiadce (gm. Sułów) planowany jest IV Piknik Archeologiczny.

Rozpocznie się mszą św. o godz. 13. Później nastąpi oficjalne otwarcie, a po nim zabawa. Swój udział zapowiedziały historyczne grupy rekonstrukcyjne: Drużyna Grodu Sutiejsk, Słowiański Gród Wólka Bielecka i Drużyna Grodu Czerwień. Na scenie koncertować będą: Zaburzanki, Andrzejkowe Nutki, Talenty Sułowskie i Kapela Turobińska. Sporo się będzie działo aż do wieczora. Na godz. 17 zaplanowano występ gwiazdy, czyli zespołu Milano. Pobawić się będzie można również przy muzyce grup Pół na Pół, Accord i No Name.

Przez cały czas trwania imprezy czynne będą też wystawy rzeźb i rękodzieła, stoiska myśliwskie. Zorganizowane zostaną pokazy rzemiosła i bicia monet, będzie też można postrzelać z łuku. Nie zabraknie oczywiście gastronomii oraz animacji dla najmłodszych.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest redakcja Kroniki Tygodnia. Imprezę organizują wójt gminy Sułów, Stowarzyszenie "Grodzisko Sąsiadka - Dany Sutiejsk" oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sułowie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wójt zbynio
wójt zbynio 07.07.2019, 09:10
Gmina SUSIEC i Sąsiadka ha ha

Pozostałe