Bełżec: Zielony problem. Co zrobić z roślinnymi odpadami?

  • 04.07.2019, 06:00
  • roh
Bełżec: Zielony problem. Co zrobić z roślinnymi odpadami? Fot. pixabay.com
PGKiM w Tomaszowie Lubelskim oraz władze Bełżca poszły na rękę mieszkańcom gminy Bełżec. Odpady BIO będą zbierane częściej, nie tylko cztery razy do roku. Od 1 lipca razem z innymi odpadami.

Odpady biodegradowalne (worki brązowe) to odpadki warzywne i owocowe oraz resztki żywności pochodzenia roślinnego. Jak twierdzi radna Ewa Komadowska z odpadami BIO zrobił się problem. Zarówno odpadki BIO, jak i popiół odbierane są od mieszkańców za rzadko, bo raz na kwartał. Taki problem zgłaszali jej mieszkańcy wsi Chyże. Radna w interpelacji do wójta gminy stawia pytanie, czy jest szansa, aby odpady BIO były odbierane częściej i w pojemnikach, a nie workach.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe