Zamość: Letnia Czytelnia Książek i Prasy rusza na Rynku Wodnym

  • 01.07.2019, 13:42
  • red.
Zamość: Letnia Czytelnia Książek i Prasy rusza na Rynku Wodnym Fot. pixabay.com
W środę 3 lipca na Rynku Wodnym w Zamościu rozpoczyna działalność Letnia Czytelnia Książek i Prasy. Ta plenerowa biblioteka będzie tutaj czynna do końca wakacji, zawsze od środy do niedzieli. Organizuje ją Książnica Zamojska i zaprasza ludzi w różnym wieku - dzieci, młodzież, osoby dorosłe.

W tej plenerowej bibliotece oprócz możliwości poczytania książek i przejrzenia prasy, będzie można również zagrać w gry planszowe, porozmawiać o literaturze, spotkać się z regionalistami, sprawdzić swoje zdolności pisarskie w konkursie na fraszkę, zgłębić wiedzę o grach fabularnych RPG i Larp. Nie zabraknie też głośnego czytania dla dzieci, zabaw i łamigłówek literackich.

Letnia Czytelnia Książek i Prasy powstaje z inicjatywy Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Współtworzyć ją będą, z własnymi projektami, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”, „Kronika Tygodnia”, „Nowy Kurier Zamojski”, Katolickie Radio Zamość, portal informacyjny życiezamościa.pl, Telewizja Kablowa Zamość, Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz senioralna grupa wolontariacka.

Książnica zaprasza do korzystania z Czytelni w dni powszednie w godz. 10-17, w niedzielę w godz. 11-15. Organizatorzy mają nadzieję, że tą inicjatywą trafią do osób mało korzystających z tradycyjnej biblioteki, rozbudzą większą potrzebę czytania i udowodnią, że jest to zajęcie wartościowe, przyjemne i pożyteczne.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe