Krasnobród: Są pieniądze na oczyszczalnię i kanalizację

  • 01.07.2019, 07:00
  • ak
Krasnobród: Są pieniądze na oczyszczalnię i kanalizację Fot. pixabay.com
Oczyszczalnia ścieków w Krasnobrodzie jest, ale już wiekowa. Wkrótce ma być zmodernizowana. W ramach tej samej inwestycji na osiedlu Podklasztor powstanie kanalizacja.

Gmina wystarała się o wysoką dotację na ten cel. Koszt całej inwestycji to ok. 4,7 mln złotych, a wsparcie z Unii Europejskiej sięgnie aż 85 proc. tej kwoty.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Krasnobrodzie jest potrzebna, bo to obiekt wiekowy, ma ponad 20 lat i przez to jego wydajność nie jest wystarczająca. Kanalizacji doczekają się mieszkańcy ulic Tomaszowskiej, Łąkowej i Sobieskiego oraz alei Najświętszej Marii Panny.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe