Eurofolk czas zacząć (PROGRAM)

  • 29.06.2019, 08:06
  • ak
Eurofolk czas zacząć (PROGRAM) Fot. A. Szewc/Archiwum Parada zespołów, które spod Zamojskiego Domu Kultury wędrują na Rynek Wielki tańcząc na ulicach Zamościa, to stały element Eurofolku. Tegoroczna rozpocznie się o godz. 17.40 w środę, 10 lipca.
Znowu będzie muzycznie, tanecznie, głośno i radośnie. Wkrótce rozpocznie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk, a Zamość będzie gościł folklorystyczne grupy nie tylko z Europy, ale też bardziej odległych kontynentów.

Impreza rozpocząć się we wtorek, 9 lipca wieczornym koncertem Gospodarze - Gościom na Rynku Wielkim (godz. 18). Jako gwiazda wystąpi tego dnia również zakopiańska grupa Krywań.

Nazajutrz odbędzie się tradycyjny korowód zespołów. Ulicami miasta przejdą tancerze i muzycy z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Gruzji, Kanady, USA, Węgier. Nie zabraknie oczywiście gospodarzy czyli Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna.

Kolejne festiwalowe dni to koncerty uczestników na Rynku Wielkim (w czwartek i piątek 11-12 lipca o godz. 18), a także w sobotę (13 lipca) o godz. 12 i 18, a w niedzielę (14 lipca) o godz. 12.30 i 19. 

Goście koncertować mają także poza Zamościem. Zespoły z Gruzji i Kanady wystąpią 12 lipca w Szczebrzeszynie (godz. 17), a z Bułgarii i Węgier w Łaszczowie (godz. 18).

Koncerty są biletowane. Wejściówki w cenie 5 i 8 zł będą do kupienia tuż przed rozpoczęciem prezentacji. Karnet na cały festiwal kosztuje 25 zł.

Kronika Tygodnia jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Szczegółowy program Eurofolku w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe