Tereszpol: Anonimem w wójta

  • 18.06.2019, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Tereszpol: Anonimem w wójta
Sprawa dotyczy "jawnego działania na szkodę gminy" i ustawiania przetargu na odbiór odpadów komunalnych. Tak wynika z anonimowego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta gminy Tereszpol, które trafiło do prokuratury i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie. To kolejna akcja wymierzona w gospodarza gminy.

Jak zaznacza autor pisma, które trafiło do prokuratury okręgowej w Zamościu i rejonowej w Biłgoraju, a także do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, w grudniu ub. roku unieważniono przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. "Niepotrzebne było rozpisywanie nowego przetargu, ponieważ wcześniejszy przetarg był ważny do końca 2019 r." – uważa "Mieszkaniec Gminy", bo tak podpisał się autor zawiadomienia.

Wójt gminy Tereszpol rozpisał jednak nowy przetarg, który – według autora anonimu – ustawiony był pod jedną, ale za to najdroższą firmę. "Wójt zwiększył środki (na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych – przyp. red.) i podpisał (z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju – przyp. red.) niekorzystną umowę" – czytamy w zawiadomieniu.

W efekcie radni przegłosowali w lutym stuprocentową podwyżkę stawek za odbiór odpadów komunalnych. W dalszej części anonimu autor dokonuje osobistych wycieczek pod adresem wójta, domagając się od adresatów sprawdzenia m.in. jego rodzinnych powiązań z biłgorajską firmą.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emeryt
Emeryt 18.06.2019, 13:02
A były dwa przetargi pierwszy bardziej korzystny dla mieszkańców tylko 50 procent został unieważniony drugi 100 procent przyjęty. Kim są ludzie w Radzie komu służą bo nie mieszkańcom.
mieszkanka
mieszkanka 18.06.2019, 07:52
Tak trzymać kontrolować na każdym kroku

Pozostałe