Dołhobyczów: Kilkanaście kilogramów bursztynu w podłodze volkswagena

  • 14.06.2019, 15:00
  • ak
Dołhobyczów: Kilkanaście kilogramów bursztynu w podłodze volkswagena Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Żeby przewieźć bursztyn przez granicę, trzeba uiścić opłaty. Mało kto ma na to ochotę. Na pewno nie zamierzał tego robić Ukrainiec przyłapany na próbie przemytu w Dołhobyczowie.

Cudzoziemiec przekraczał granicę w środę (12 czerwca). Podczas odprawy niczego nie zgłosił. Jednak celnicy postanowili dokładnie skontrolować jego volkswagena. Użyli do tego skanera. I to był strzał w dziesiątkę.

W specjalnie przerobionej podłodze oraz tunelu środkowym pojazdu znaleźli 13,8 kg bursztynu. Pośród nieobrobionych brył znalazło się kilka naprawdę dużych okazów.

Do próby przemytu przyznał się podróżujący samochodem 35-letni obywatel Ukrainy.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe