Zamość: Pożar w kościele św. Krzyża. Ludzie uciekali przez okna (ZDJĘCIA)

  • 13.06.2019, 18:19
  • ak
Zamość: Pożar w kościele św. Krzyża. Ludzie uciekali przez okna (ZDJĘCIA) Fot. Bogdan Nowak
Cztery strażackie zastępy gasiły dzisiaj pożar, który wybuchł w kościele św. Krzyża w Zamościu. Do szpitala trafili dwaj mężczyźni, którzy uciekali z płonącej kościelnej wieży, wybijając w niej okno.

Do pożaru doszło ok. godz. 16.30. Przyczyny nie są w tej chwili dokładnie znane. Wiemy jedynie, jakie są wstępne ustalenia.

– Do pożaru doszło nie tyle w kościele, co na kościelnej wieży. Zapaliły się najprawdopodobniej znajdujące się tam farby i lakiery. Mogło to mieć związek z prowadzonymi w tym czasie pracami remontowymi na wieży – mówi mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

W momencie, gdy pojawił się ogień, na wieży znajdowali się dwaj mężczyźni. Ratowali się ucieczką, wybijając szybę w oknie. Przez nie wydostali się na zewnątrz. Byli poranieni, na wysokości czekali na pomoc. Stamtąd na ziemię po drabinie sprowadzili ich strażacy.

– Obaj zostali opatrzeni na miejscu, udzielono im też pierwszej pomocy i przetransportowano do szpitala. Nie potrafię powiedzieć, na ile poważny jest stan tych osób – informuje Andrzej Szozda.

Ogień na szczęście nie był duży, nie przeniósł się na budynek kościoła, udało się go szybko ugasić. Doszło jednak do bardzo silnego zadymienia, także głównej części świątyni i ołtarza. – Nasze działania polegały więc głównie na oddymieniu pomieszczeń, co nie było łatwe ze względu na specyficzne okna w kościele – relacjonuje rzecznik straży pożarnej.

CZYTAJ TAKŻE: NADAJNIKI NA KOŚCIELE ŚW. KRZYŻA IRYTUJĄ WIERNYCH

Zdjęcia: Bogdan Nowak i KM PSP Zamość

 

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mumin
Mumin 01.07.2019, 16:32
Trzeba było sprawdzić ich alkomatem ja ich znam
FDRR
FDRR 21.06.2019, 23:20
BOZIA WRESZCIE ZAREAGOWAŁA NA CHCIWY KLER
WOW
WOW 21.06.2019, 18:11
PRZEZ WITRAZE UCIEKALI?

Pozostałe