Horodło: Stulatka, która kocha książki

  • 12.06.2019, 05:57
  • par
Horodło: Stulatka, która kocha książki Z życzeniami i listem gratulacyjnym dla Józefy Dragan, przyjechał wójt gm. Horodło Krzysztof Bożek.
Józefa Dragan z Horodła pod koniec maja świętowała setne urodziny. Z życzeniami do jubilatki oprócz najbliższej rodziny przyszli horodelscy samorządowcy, a urzędnicy KRUS przekazali jej decyzję o przyznaniu honorowego świadczenia emerytalnego, które przysługuje stulatkom.

Jubilatka urodziła się 29 maja 1919 r. w Młyńczyskach (obecnie woj. małopolskie). Gdy Józefa Dragan miała kilka lat, jej rodzice przeprowadzili się do Poraja w gm. Horodło. W tej miejscowości mieszkała przez wiele lat. 

Jubilatka wychowała pięcioro dzieci. Doczekała się trzynaściorga wnuków, dwadzieścioro trojga prawnuków i pięciorga praprawnuków. Obecnie Józefa Dragan mieszka u rodziny w Horodle. Nie choruje, cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. Przed dwoma laty jeszcze samodzielnie wychodziła na spacery i do biblioteki w Horodle. Pani Józefa jest miłośniczką czytania książek. Mimo upływu lat, nadal podczas lektury nie używa okularów. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

CZYTAJ TAKŻE: JANINA WOLANIN Z BIŁGORAJA MA STO LAT

CZYTAJ TAKŻE: STULATKA ZE ZWIERZYŃCA. DUŻO ZDROWIA PANI JANINO

CZYTAJ TAKŻE: GENOWEFA GRABOWSKA SKOŃCZYŁA 100 LAT

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe