Tomaszów Lubelski: Jak nie ZUS, to pracodawca

  • 06.06.2019, 17:05
  • mad.
Tomaszów Lubelski: Jak nie ZUS, to pracodawca
Tomaszowski inspektorat ZUS organizuje szkolenie dla pracodawców, podczas którego dowiedzą się, jak skontrolować chorującego pracownika.

Według ZUS koszty nieobecności pracowników z powodu chorób w I kwartale br. wyniosły w Polsce 5,1 mld zł. Z tego około 2 mld zł to wydatki na wynagrodzenia chorobowe poniesione przez zakłady pracy, pozostałe świadczenia sfinansował z ubezpieczenia ZUS.

 Tymczasem przepisy dają możliwość zweryfikowania, czy pracownicy prawidłowo korzystają ze zwolnień lekarskich. Sprawdzić to może nie tylko ZUS, ale i pracodawcy, którzy zatrudniają powyżej 20 osób.Podczas bezpłatnego szkolenia organizowanego przez inspektorat ZUS w Tomaszowie Lubelskim pracodawcy dowiedzą się m.in.: jak przeprowadzić kontrolę zwolnienia lekarskiego, jakie przypadki zalicza się do nieprawidłowego korzystania ze zwolnienia i jakie konsekwencje ponosi wtedy pracownik. 

Szkolenie odbędzie się 7 czerwca o godz. 12 w siedzibie ZUS, przy ul. Jana Pawła II 6.

mad.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zdrowaś
zdrowaś 07.06.2019, 19:54
chorzy pracujący w chorym zusie tak trzymać i chorować kasa przyda się wakacje plus jak znalazł ale jaja dobrze że wakacje na chorobowym
obserwator
obserwator 07.06.2019, 09:02
ZUS zawsze ma gdzieś zwykłych pracowników , urzędnik ma nas za nic .A co do tego Budmatu to wielu tam pracowało na czarno przez wiele lat i o czym to świadczy ? Likwidacja tej skorumpowanej instytucji i powołanie nowej sprawnej instytucji ma szanse na ulepszenie sytuacji emerytów na przyszłość .
bądż  zdrów
bądż zdrów 07.06.2019, 06:21
ŚLEPOTA w ZUS to norma .Jak można to tłumaczyć 2 przypadki opisane niżej .Czy ZUS ma na te sprawy mądrą odpowiedż ?Zapewne mają gdzieś ,dla nich ciepła posada a płatnicy mogą tylko pisać gorzkie żale na Berdyczów . Polska to być dziwny kraj ,cudów dziwów i przekrętów . Czekam na odpowiedż ze strony ZUS .
Monika   Chomicka   Budmat   Zamość
Monika Chomicka Budmat Zamość 06.06.2019, 19:36
W ZUSie pracują osoby oderwane od rzeczywistości .Bo jak można tłumaczyć że w budownictwie zarabia się minimalną stawkę ? Mało tego większość pracuję na czarno wiele miesięcy ,a nawet lata i wszyscy o tym wiedzą .Jak można być tak ślepym i ciemnym jak ZUS ? Kto ma w tym interes pracownika , skorumpowana Państwowa Inspekcja Pracy , Urząd Skarbowy ... Chory system wynika że państwo nie panuje nad niczym ,a urzędnicy to znajomi z układy polityczno -rodzinnego .
Wiedzący
Wiedzący 07.06.2019, 10:31
Nie jest łatwo udowodnić, że ktoś pracuje na czarno albo dostaje wynagrodzenie pod stołem. Dopóki nie przyłapie pani takiego pracownika za rękę na nielegalnej budowie, to nie ma dowodów na oszustwo. A PIP nie weźmie tych dowodów z powietrza. Zapomina pani, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że jest zmowa między pracującymi na czarno a pracodawcami. Pracownicy milczą jak zaklęci. Nie palą się do współpracy z urzędami, bo musieliby podzielić się z fiskusem, tym co dostali pod stołem.
robol
robol 07.06.2019, 22:08
Pracownik ma h.... do powiedzenia . PIP za 1000 zł napisze bzdet a oni robole na czarno nadal będą tyrać znam ten numer , a zus to inna bajka .Po co te szkolenia dla picu i PiS -u .Szkoda pisac jak ten system działa ..Dziennikarze to nie widzą i nie znają ? Paranoja ZUSOWSKA .
KUKIZ   15
KUKIZ 15 07.06.2019, 18:24
RĘKA RĘKĘ MYJE .Wszyscy wiedzą i milczą .ZUS to instytucja w której liczy się stanowisko pracy w tej instytucji tak jak PIP . Jak wiadomo na prowincji praca na państwowym etacie to układ i nikt tego nie podważy . Złodziejstwo państwa to norma w formie nie płacenia składek na ZUS i podatków .WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZA . Po co taka instytucja ,chyba dla pensji tam zatrudnionych i dobrze im się wiedzie . Kilka osób to jawnie opisuje a gdzie reakcja ZUS ,PIP URZĘDU SKARBOWEGO ? Państwo w Państwie to fakt ,tak jak wszystkie sprawy znane ale nie ścigane z urzędu .
Oszukany
Oszukany 06.06.2019, 18:08
ZUS to panstwo w państwie, a świadczenia trzeba sądownie egzekwować. Dobrze że sami mają etaty dobrze opłacane i pilnują tego ze inni wypracują ich świadczenia!!!!!!!!!!
WIOSNA
WIOSNA 07.06.2019, 09:06
Mam pytanie czy osoby zatrudnione w ZUS-ie czytają i analizują opinie w KZ ? Wątpliwe że myślą logicznie i rozumieją powagę sprawy . Państwowa posada to najważniejsze niz interes społeczeństwa .

Pozostałe