Światowy Dzień Dziedzictwa Kulturowego

  • 28.05.2019, 11:12
  • Artykuł Partnera
Światowy Dzień Dziedzictwa Kulturowego
Nie można wyobrazić sobie życia kulturalnego bez dobrej muzyki. A jeszcze bardziej Zamościa bez Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. To najstarsza orkiestra symfoniczna w Polsce, o 20 lat starsza od Filharmonii Narodowej. Od 138 lat zamojscy filharmonicy wykonują szeroki repertuar muzyki klasycznej, operowej, operetkowej i musicalowej, wpisując się na stałe w muzyczny krajobraz Europy.

Znakomitą okazją, by wysłuchać muzyków na najwyższym poziomie będzie 13 Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e...”. To święto muzyki jak co roku przyciągnie do Zamościa tłumy melomanów, a na scenę Rynku Wielkiego najlepszych polskich i włoskich śpiewaków i filharmoników pod batutą maestro Tadeusza Wicherka i Rubena Silvy. Festiwal rozpocznie się już w piątek, a w sobotę 8 czerwca o godzinie 20.00 we „Włoskiej Nocy Operowej” wystąpią znani soliści również z Włoch: Valentina Pennino – sopran, Ewelina Wiśniecka – sopran, Jarosław Wewióra – tenor, Arnold Kłymkiw – tenor, Allan Rizzetti – baryton, Alberto Bianchi Lanzoni – bas, prowadzenie koncertu Łukasz Lech. Artyści wraz z zamojską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Rubena Silvy i Tadeusza Wicherka wykonają fragmenty słynnych oper, m.in.: „Don Pascuale”, „Napój Miłosny”, oraz „Cyrulik Sewilskii”.

Kolejnego dnia, 9 czerwca, wsłuchamy się we „Włoskie Złote Przeboje” razem z finalistami telewizyjnych konkursów, m.in.The Voice of Poland. O godzinie 20.00 na Rynku Wielkim wystąpią m.in. Michalina Brudnowska, Marta Dryll, Ewa Kłosowicz, Sandra Rusin, Jerzy Grzechnik, Mario Szaban, Jarosław Wist, a koncert poprowadzi Paweł Sztompke. Wokaliści wykonają największe przeboje włoskiej sceny muzycznej: Al Bano&Romina Power, Drupi, Zucchero, Adriano Celentano, Toto Cotugno, Fiordaliso i innych.

Zapraszamy na obydwa , jakże różnorodne koncerty włoskiej muzyki różnych czasów. Wspaniałe utwory, znakomici wykonawcy – wyśmienita zabawa. Do zobaczenia na Rynku Wielkim w Zamościu.

Koncerty festiwalowe poprzedzą wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji: na www.namyslowiacy.pl

Artykuł Partnera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 28.05.2019, 14:35
Zamknąć a nie dozór jeszcze kogoś znów zabije przez niego zginął mój dobry kolega i tylko dozur co to ma być i jeszcze się nie przyznaje to kto prowadził auto samo się prowadziło, bez przesady to jest chore!!!!

Pozostałe