W Łaszczowie szykuje się podwyżka

  • 22.05.2019, 07:00
  • roh
W Łaszczowie szykuje się podwyżka - Przyjęcie tej oferty oznaczałoby znaczne podwyżki opłat za odbiór śmieci - mówi Rafał Swatowski
Gmina Łaszczów musiała unieważnić przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Jedyny oferent, jaki wystartował do przetargu zaproponował cenę o 247 tys. zł wyższą niż środki, jakie zabezpieczyła gmina.

Dotychczasowa umowa z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Tyszowcach, które zajmuje się odbiorem śmieci od mieszkańców obowiązuje do końca czerwca. Gmina Łaszczów z wyprzedzeniem ogłosiła więc przetarg na wykonawcę usługi. Ofertę złożył tylko PUK w Tyszowcach. Za realizację rocznej umowy z terminem od 1 lipca tego roku przedsiębiorstwo zaproponowało kwotę 1 ml 29 tys. zł. Samorząd przeznaczył na ten cel 782 tys. zł, czyli o 247 tys. zł mniej.

 – Przyjęcie tej oferty oznaczałoby znaczne podwyżki opłat za odbiór śmieci, a te i tak u nas są jedne z najwyższych w powiecie – mówi Rafał Swatowski, sekretarz miasta.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zygo
Zygo 05.06.2019, 07:41
Będziemy pierwsi co zaczną ukrywać śmieci gdzie sie da, by zaoszczedzic.lasu duzo tylko czekać....
M
M 25.05.2019, 10:12
Proponuje nalepiej obnkzke pensi .Wystarczyło by pewnie wtedy
Solth
Solth 24.05.2019, 21:00
Podwyzka dla þych co siedza a obnizka ci co ***

Pozostałe