Zamość: Politycy jak grafficiarze. Malowali mural dla niepełnosprawnych (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 17.05.2019, 11:09
  • ak
Zamość: Politycy jak grafficiarze. Malowali mural dla niepełnosprawnych (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. A. Szewc
Nie powstało dzieło o wysokich walorach artystycznych. Bo nie o to też chodziło. Dzisiejsze malowanie muralu na ścianie Domu Rodzinnego, który powstaje przy ul. Kresowej 24 w Zamościu było gestem poparcia dla tej inwestycji realizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem".

 

W wydarzeniu wzięli udział najważniejsi ludzie w województwie, ale też powiecie zamojskim i Zamościu. Swoje nazwiska i imiona na ścianie powstającego budynku sprayem napisali wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa Jarosław Stawiarski, starosta zamojski Stanisław Grześko, a także prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, jego zastępca Małgorzata Bzówka i poseł Sławomir Zawiślak.

 

 

 

Zanim politycy uczynili ten symboliczny gest poparcia dla budowy Domu Rodzinnego, w którym zamieszkać mają dorośli niepełnosprawni wychowankowie "Krok za krokiem", Maria Król, szefowa stowarzyszenia oprowadziła gości po placu budowy i dokładnie zrelacjonowała im prace, które już wykonano. Dziękowała tym, którzy inicjatywę już wsparli, ale też bardzo dużo mówiła o ogromnych potrzebach i funduszach niezbędnych do tego, by cały projekt domu został szczęśliwie sfinalizowany.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podczas krótkiego spotkania padło sporo deklaracji. Politycy obiecywali, że dołożą starań, by pieniędzy na budowę ośrodka nie zabrakło.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy,że Rodzinny Dom to inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", które już blisko trzy dekady, dokładnie od 28 lat służy pomocą niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Jego podopieczni znajdują wsparcie w jedenastu placówkach funkcjonujących obecnie w Zamościu, Biłgoraju i Białobrzegach.

W grudniu zeszłego roku "Krok za krokiem" rozpoczęło dużą, kosztowną inwestycję, budowę "Rodzinnego Domu", na którego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i regionu. 

Wstępne prace budowlane rozpoczęto w grudniu 2018. Prezydent Zamościa przekazał stowarzyszeniu działkę, a 3 mln złotych uzyskano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 19.05.2019, 08:58
No to teraz wiadomo, kto bazgroli po elewacjach

Pozostałe