Tomaszów Lubelski: Gramy dla Jurka - charytatywna impreza i zbiórka dla trenera

  • 16.05.2019, 08:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Gramy dla Jurka - charytatywna impreza i zbiórka dla trenera
Im więcej pieniędzy uda się zebrać, tym lepiej. Potrzeba ich bardzo wiele na leczenie Jerzego Senejki, nauczyciela i trener siatkówki z Tomaszowa Lubelskiego, który walkę o życie toczy z nowotworem mózgu.

O chorobie znanego i szanowanego w Tomaszowie Lubelskim szkoleniowca pisaliśmy już w Kronice Tygodnia, m.in. TUTAJ

Przypomnijmy, że walka o życie zaczęła się dla Jerzego Senejko we wrześniu 2018 roku. Wówczas pojawiły się pierwsze, bardzo intensywne i nawracające ataki padaczki. W grudniu trener przeszedł operację guza mózgu w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie. Diagnoza była poważna: glejak wielopostaciowy IV stopnia. Tomaszowianin przeszedł 6-tygodniową radio- i chemioterapię. Wkrótce okazało się, że metody leczenia w Polsce są ograniczone i ratunku należy szukać za granicą. 

Taka terapia jest jednak bardzo kosztowna. Dlatego rodzina i przyjaciele Jerzego Senejki postanowili pomóc mu zebrać niezbędne fundusze. Stąd pomysł charytatywnej imprezy pod hasłem "Gramy dla Jurka", którą zaplanowano na sobotę 25 maja. Siatkarski turniej odbędzie się w hali Zespołu Szkół nr 2 (godz. 9). Zaplanowano mecze, ale również kiermasz słodkości i rozmaitości oraz licytacje.

Zgłoszenia drużyn chętnych do wzięcia udziału w imprezie są przyjmowane do 23 maja. Można w tej sprawie kontaktować się z Piotrem Cymbałą, tel. 725 282 425 lub Renatą Mizuk tel. 607 079 805.

Na rzecz Jerzego Senejki trwa też zbiórka internetowa na portalu zrzutka.pl.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe