Powiat hrubieszowski rozpoczął świętowanie

  • 15.05.2019, 07:00
  • par
Powiat hrubieszowski rozpoczął świętowanie
10 maja uroczystą sesją Rady Powiatu Hrubieszowskiego zainaugurowano obchody 590-lecia tego powiatu. Główne obchody zaplanowano na 28 września.

Tego roku powiat hrubieszowski świętuje trzy jubileusze. 590 lat temu utworzono ten powiat, a 100 lat mija od reaktywowania powiatu po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, natomiast 20 lat temu powiat hrubieszowski powrócił na administracyjną mapę naszego kraju. Pierwszy jubileusz przyświeca całorocznym obchodom. 

Uroczystej sesji inaugurującej obchody 590-lecia powiatu hrubieszowskiego towarzyszył koncert Teatru Piosenki "Młyn". Jubileuszowe życzenia na ręce starosty hrubieszowskiego Maryli Symczuk i przewodniczącej Rady Powiatu Hrubieszowskiego Anety Karpiuk złożyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i delegacje partnerskich powiatów: tatrzańskiego i lwóweckiego (z Dolnego śląska). 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wera
wera 20.05.2019, 23:25
dlaczego w kasie starostwa przy wydziale komunikacji płacąc kartą płaci się dodatkowo dwa zł tzw opłaty manipulacyjnej, tego się nigdzie nie spotyka
ya
ya 21.05.2019, 11:09
a do czego słuzy ta manipulacja?
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 20.05.2019, 21:49
Hrub.....tez hrub...te czasy znikały za rządów SLD, a dobiły to rządy PSL, bo za PSL nawet blokowaliście skargi na lekarza na każdym szczeblu. Taka to była władza PSL co sie dorabiali a reszte w d....pie mieli. Chcesz dowody to wpadnij mam odpowiedzi ze starostwa jak torpedowaliście skargi na lekarza. I ty masz śmiałość pisać o złym stanie sł. zdrowia ??? Bez przesady.
tez hrub...
tez hrub... 17.05.2019, 23:53
a pamietacie że był czas kiedy hrubieszowska słuzba zdrowia była jedną z lepszych w województwie, hrub pisze że sporo lekarzy i pielęgniarek juz prawie emeryci , a gdzie młoda kadra ktora powinna się specjalizowac?
Hrub.....
Hrub..... 17.05.2019, 21:59
jola a pamiętasz czasy jak przychodnie były po gminach ni i punkty medyczne gdzie robili zastrzyki. Teraz w hrubku chirurg łaske robi ze szwy wyciągnie. Ze nie wspomnę o poważniejszych sprawach. Niedługo w Hrubieszowie będzie tylko punkt medyczny bo sporo lekarzy i pielęgniarek już prawie emeryci.
jola
jola 17.05.2019, 01:15
świętujmy ale ie zapominajmy o problemach mieszkańcow, coraz wiecej ludzi jeżdzi do Zamościa do lekarzy

Pozostałe