Zamojska Majówka 2019. Wczoraj koncerty, dzisiaj patriotycznie (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 03.05.2019, 07:00
  • red.
Zamojska Majówka 2019. Wczoraj koncerty, dzisiaj patriotycznie (ZDJĘCIA,… Fot. A. Szewc
Od środy (1 maja) trwa Zamojska Majówka 2019. Wczoraj na scenie na Rynku Wielkim koncertował zespół The Postman z Polkowic oraz młoda wokalistka Monika Leczuk. A co wydarzy się w Zamościu dzisiaj?

 

 

3 maja to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a zatem dzisiaj Zamość świętuje patriotycznie.

O godzinie 9 w sali Consulatus rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miasta. Godzinę później w Katedrze Zamojskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie, o godz. 11.15 na Rynku Wielkim rozpocznie się manifestacja patriotyczna. Będzie ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Na koniec defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

O godz. 17 na Rynku Wielkim w koncercie patriotycznym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna".

WIĘCEJ O MAJÓWKOWYCH IMPREZACH W CAŁYM REGIONIE W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

 

red.

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yuogoton
Yuogoton 05.05.2019, 09:55
Najpierw niech drogi/ulice w Zamościu porobią potem imprezki. Bo wstyd.

Pozostałe