Nowa Kronika Tygodnia zaraz po świętach

  • 22.04.2019, 18:00
  • Kronika Tygodnia
Nowa Kronika Tygodnia zaraz po świętach
Święta, święta i po świętach. A skoro tak, to czas, by kupić nową Kronikę Tygodnia. Pytajcie o nią już od wtorku (23 kwietnia) w punktach sprzedaży w całym regionie. Jakie tematy znajdziecie w tym numerze?

>>>> Virgilia Peterson była Amerykanką. Po ślubie z księciem Pawłem Sapiehą, w 1933 roku przyjechała do Polski. Zamieszkała w majątku Siedliska. Jak wspominała ten okres swojego życia?

>>>> Z cukrowni w Strzyżowie zwolniono już 34 pracowników, reszta zaczyna się pakować.

>>>> To prezydent Zamościa musi podjąć ostateczną decyzję w sprawie spalarni odpadów. Tak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny. Co zrobi Andrzej Wnuk?

>>>> Cała Ciotusza Stara buduje dom dla braci Kozaków. Pracami kieruje Kazimierz Uchman, naczelnik miejscowej OSP.,a pomaga mu mnóstwo ludzi dobrej woli.

>>>> Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Hrubieszowie czekają kłopoty. Co ma na sumieniu?

>>>> Nie chce być na zasiłku. Chce pracować. Ale nie ma przedramienia, więc Adam Jakubiak z Czermna zbiera pieniądze na protezę ręki.

>>>> Z systemu elektronicznego głosowania korzysta już ponad 700 rad miast i powiatów w Polsce. Niedawno dołączył do nich Zamość, a tymczasem kilku radnych chce, by urządzenia oddać do domu dziecka.

>>>> 28 kwietnia 1947 r. rozpoczęto Akcję "Wisła". Na Zamojszczyźnie przesiedlono wówczas ponad 16 tys. osób. Poznajcie ich losy.

>>>> Zwykle decyzje o likwidacji szkół budzą sprzeciw mieszkańców. W miejscowości Dub (gm. Komarów-Osada) została ona jednak przyjęta ze spokojem i jakąś chłopską, twardą... rezygnacją.

>>>>  Kontakt z radnymi i sołtysami gminy Komarów-Osada jest kłopotliwy. Wszyscy nie pozwolili w Urzędzie Gminy udostępniać swoich numerów, a służbowych telefonów nie posiadają.

To jedynie ułamek tematów, które znajdziecie w najnowszym numerze Kroniki Tygodnia. Te i wiele, wiele innych znajdziecie w papierowym i e-wydaniu

Kronika Tygodnia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 22.04.2019, 23:13
"Prezydent Zamościa musi podjąć ostateczną decyzję w sprawie spalarni odpadów. Co zrobi Andrzej Wnuk?" - nie rozumiem pytania. Bez czystego sposobu na pozbycie się resztek śmieci z których już nie da się niczego odzyskać będziemy albo coraz więcej płacić za wywiezienie do odległych spalarni albo utopimy się w nich.
A każdy opalony plastikiem czy innym g. dymiący komin w mieście to będzie na konto prezydenta jeżeli nie zadba o nowoczesne rozwiązania

Pozostałe