Gm. Zwierzyniec: Stulatka obchodziła urodziny. Dużo zdrowia, pani Janino!

  • 17.04.2019, 08:00
  • ak
Gm. Zwierzyniec: Stulatka obchodziła urodziny. Dużo zdrowia, pani Janino! Fot. UMiG Zwierzyniec
Swoje setne urodziny obchodziła przed kilkoma dniami Janina Szteliga z Bagna. Dostojna jubilatka jest jedną z najstarszych mieszkanek gminy Zwierzyniec.

Urodziny pani Janiny przypadały w niedzielę, 14 kwietnia. Dzień później odwiedziło ją wielu gości, m.in. burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman i sekretarz Edyta Wolanin. Obie panie wręczyły pani Janinie m.in. list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego i upominki od samorządowych. Z kolei przedstawicielki biłgorajskiego oddziału ZUS przekazały dokumenty, potwierdzające przyznanie renty specjalnej osobom, które ukończyły 100 lat.

Pani Janina urodziła się 14 kwietnia 1919 roku w Krakowie. Już przed wojną pracowała w Zwierzyńcu przy pielęgnacji ogrodu Ordynacji Zamojskiej, a po wojnie zajmowała się domem.  
Obecnie jubilatka mieszka z synem i jego żoną w Bagnie. Ma też 2 wnuków i 1 prawnuka.

Już za kilka dni w gminie Zwierzyniec podobne święto. W piątek (19 kwietnia) swoje 101 urodziny będzie obchodzić Aniela Jonczak z Turzyńca. To najstarsza mieszkanka gminy. W styczniu 100 lat ukończyła Maria Otachel ze Zwierzyńca, która od kilku lat mieszka w Domu Kombatanta w Biłgoraju.

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe