Zamość: Bracia trafią za kratki za próbę zgwałcenia znajomego

  • 16.04.2019, 06:45
  • lew
Zamość: Bracia trafią za kratki za próbę zgwałcenia znajomego Fot. pixabay.com
Ponad rok spędzą w więzieniu dwaj bracia, którzy pobili znajomego i usiłowali zmusić go do seksu. Pokrzywdzony, aby uniknąć dalszej przemocy, zgodził się na wydanie oprawcom 100 tys. zł. Zamiast po pieniądze, pojechał na policję. Teraz oskarżeni muszą mu przekazać 100 tys. zł jako zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę.

Wyrok zapadł 8 kwietnia. Sąd Okręgowy w Zamościu – przy nadzwyczajnym złagodzeniu kary – skazał Marka K. na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, a jego brata na 1 rok i 4 miesiące więzienia. Pierwszy ma zapłacić 1000 zł, drugi 1500 zł grzywny, a obaj – tytułem zadośćuczynienia – mają przekazać swojej ofierze po 50 tys. zł. Na rzecz oskarżyciela posiłkowego, czyli pokrzywdzonego, mają też zapłacić ponad 12 tys. zł tytułem poniesionych przez niego kosztów.

O tej sprawie pisaliśmy dwa tygodnie temu ("Bracia próbowali zgwałcić kolegę"). 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mm
Mm 16.04.2019, 18:36
Ten co to pisał to idiota czy debil bo jast różnica 100.000 tys a 100 zl
Były  dziennikarz
Były dziennikarz 16.04.2019, 15:57
Kronika coraz bardziej odchodzi od faktów . prawdy i rzetelności .Jak tak dalej pisać będzie to dziennikarze pójdą na plac Wolności . PUP -,BIURO PRACY .Gdzie informatorzy i wiedza obiektywna która podstawą pracy jest redaktora ? Ostatnio mało który artykuł jest prawdziwy .
mleko
mleko 16.04.2019, 12:02
Wyrok przybili oderwany od rzeczywistości. Przecież to kpina, po 1. zadośćuczynienie powinno być mniejsze, w granicach 10-20k, często za gwałt który doszedł do skutku ofiara dostaje podobne sumy, a to jest nie zadośćuczynienie tylko uzyskanie korzyści. Jeśli byli zamężni to sąd powinien zasądzić część tej kwoty na cele społeczne (chyba, że pokrzywdzony miał mecenasa z wawy, który wykazał silny uraz psychiczny i dokumentacją medyczną udowodnili zasadność zadośćuczynienia). Po 2. nie był to główny a bynajmniej nie jedyny motyw sprawców, odsiadka powinna być dłuższa dla osiągnięcia celów prewencji i resocjalizacji. Kto chłopu teraz zagwarantuje, że nie wrócą za rok w bardziej drastycznym celu w związku z tym, że ich ,,oskubał"? Zupełne odwrócenie proporcji i ról w zastosowanych metodach i celach sankcji karnych.
Gość
Gość 16.04.2019, 10:14
Co za idiota niepoinformowany to pisze

Pozostałe