Ukraińcy pójdą siedzieć

  • 16.04.2019, 05:30
  • Leszek Wójtowicz
Ukraińcy pójdą siedzieć Fot. pixabay.com
Urządzili podróżnym piekło: bili ich pięściami, kopali, wyzywali od "polskich suk". Mowa o obywatelach Ukrainy, którzy zaatakowali Polaków wkrótce po przekroczeniu przez nich granicy w Hrebennem. Trzej najaktywniejsi uczestnicy zajścia pójdą za to do więzienia.

Tak zadecydował Sąd Apelacyjny w Lublinie, który w marcu rozpatrzył apelacje wniesione przez prokuratora i obrońcę oskarżonych Ukraińców. – Pierwszy kwestionował wymiar kary dla trzech najbardziej aktywnych uczestników zdarzenia, natomiast obrońca winę sześciu oskarżonych oraz że zajście nie było motywowane pobudkami narodowościowymi – powiedziała nam Barbara Du Chateau, rzecznik Sąd Apelacyjnego w Lublinie.

Sąd uwzględnił apelację prokuratora i skazał trzech głównych oskarżonych na 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Piekło na blokadzie

Przypomnijmy, że w lipcu 2016 r. małżeństwo lubelskich dziennikarzy wraz z dwiema przedstawicielkami Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie podróżowało do Lwowa, aby wziąć udział w uroczystości podpisania umowy o współpracy z tamtejszą Akademią Sztuk Pięknych. Po przekroczeniu granicy w Hrebennem – przed Rawą Ruską – podróżni natknęli się na blokadę urządzoną przez Ukraińców, którzy protestowali przeciw zawieszeniu przez Polskę wykonywania umowy o małym ruchu granicznym (to był tymczasowy środek bezpieczeństwa podjęty w związku z odbywającym się wówczas w Warszawie szczytem NATO – przyp. red.).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
max
max 01.05.2019, 23:12
Polacy dostaliby w takiej sytuacji chyba 5 lat.
Polak Patriota
Polak Patriota 01.05.2019, 16:22
Kto przy zdrowych zmysłach naraża się na niebezpieczeństwo z utratą życia włącznie i jeździ na taką dzicz jaką jest upadlina....
Hammer
Hammer 01.05.2019, 16:28
Mam tam pochowaną rodzinę...mam nie odwiedzać ich grobów? Mam pokazać UPAdlińcom, że się boję?
Może Ty tak , bo ja nie wstydzę się polskości!
POLAK
POLAK 16.04.2019, 09:24
Ile czasu potrzeba naszym rządzący aby do nich dotarło że Ukraińcy to hołota ,dzicz ,bandyci pod znaku Upa ? Oni już panoszą się od lat, liczyć można ich już około 3 milionów .Prawo opieszałe ,nie udolne i jak tu ma być dobrze ? Lepszy rydz niż nic tak można podsumować wyrok.
Teresa
Teresa 16.04.2019, 09:12
Jest 2019 rok. Aż tyle musiało trwać postępowanie w ewidentnej sprawie? Już dawno powinni siedzieć.

Pozostałe