Rowerem dojedziesz wszędzie

  • 23.04.2019, 14:05 (aktualizacja 24.04.2019, 09:28)
  • Artykuł Sponsorowany
Rowerem dojedziesz wszędzie

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Na trasie jest mnóstwo atrakcji, m.in. 12 "królestw rowerowych", czyli miejsc, w których warto zaplanować dłuższy pobyt. Ciekawe ilu z naszych czytelników przemierzyło choć kilkukilometrowy odcinek na jednośladzie? Mamy nadzieję, że sporo, bo sport to samo zdrowie! Skoro przyszła już wiosna, rowerem powinniśmy jeździć nie tylko w wolne dni, ale też na co dzień do pracy, szkoły i sklepu. Żeby jazda na rowerze była przyjemnością trzeba mieć tylko dobre chęci i odpowiedni rower. 

 – Rower musi być dobrany w zależności od zaawansowania i warunków fizycznych rowerzysty, stylu jazdy, warunków terenowych. Konieczna jest próbna jazda. To pozwoli na wygodną jazdę bez zbędnego forsowania sił i oczywiście bezpieczeństwo – mówi Marek Prokop, właściciel sklepu rowerowego Atlanta w Zamościu przy ul. Partyzantów.

Jeśli ktoś nie jest specjalistą od rowerów, powinien w tej sprawie polegać na opinii i wiedzy sprzedawców w sklepach rowerowych, bo najczęściej są to prawdziwi pasjonaci tych pojazdów, którzy wiedzą o każdym modelu dosłownie wszystko.

 – Dzisiaj mamy naprawdę wielki wybór rowerów, więc warto z niego skorzystać. W naszym sklepie sprzedajemy rowery takich marek jak Kross, Merida czy Kellys. Każdy model to sprawdzona jakość. Kross to największa marka rowerowa w Polsce. Spośród modeli można wybrać w przestępnej cenie idealny rower dla dorosłych, juniorów (dla nich nasze rowery często kupowane są w ramach prezentu z okazji I Komunii Świętej) i dzieci – dodaje Marek Prokop.

Bardzo popularne wśród kobiet i wygodne do miejskiej jazdy są rowery miejskie trzybiegowe, z koszykiem. Paleta kolorów tego modelu w Atlancie naprawdę zachwyca. Dla osób bardziej zaawansowanych dobry będzie rower górski. W Atlancie są modele na kołach 26, 27,5 i 29 cali. 

Artykuł Sponsorowany

Podziel się:Pozostałe