Zwierzyniec: Turyści się ucieszą. Nad zalewem Rudka będzie ładniej

  • 15.04.2019, 09:03
  • ak
Zwierzyniec: Turyści się ucieszą. Nad zalewem Rudka będzie ładniej Fot. pixabay.com
Jedna z atrakcji Zwierzyńca stanie się jeszcze bardziej przyjazna turystom. Nad zalewem Rudka szykują się zmiany, które uda się wprowadzić dzięki unijnej dotacji.

Przetarg na wykonanie zaplanowanych prac został już ogłoszony. Wykonawca, który go wygra będzie miał za zadanie zbudować na zalewie Rudka pływający pomost. Na brzegu zbiornika mają powstać alejki spacerowe, stanąć altana i inne elementy tzw. małej architektury, m.in. ławki i kontenery sanitarne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cały teren ma być objęty monitoringiem.

W ramach tego samego projektu zostanie również opracowana aplikacja na smartfony i tablety, która ułatwi turystom korzystanie z okolicznych atrakcji.

Oferty firm gotowych stanąć do przetargu będą przyjmowane do 25 kwietnia, a całe zadanie ma być zrealizowane do końca września tego roku.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe