Zamość: Droga krzyżowa przeszła ulicami miasta [FOTORELACJA]

  • 12.04.2019, 21:25
  • bw
 Zamość: Droga krzyżowa przeszła ulicami miasta [FOTORELACJA]
Dziś (12 kwietnia), jak co roku w piątek przed Niedzielą Palmową, ulicami Zamościa przeszła droga krzyżowa. Droga krzyżowa wyruszyła zaraz po Mszy odprawionej o godzinie 17-tej w kościele Świętego Krzyża.

Głównym tematem nabożeństwa były Duch Święty i 20. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Zamościu. W nabożeństwie oprócz duchowieństwa i licznie zebranych mieszkańców Zamościa uczestniczyły służby mundurowe i harcerze. 

14-stacji drogi krzyżowej ulokowane były w określonych punktach miasta - od ulicy Partyzantów, aż po zamojską Rotundę, gdzie nabożeństwo miało swój finał. Na zakończenie drogi krzyżowej biskup Mariusz Leszczyński udzielił zebranych błogosławieństwa i przypominał nazwiska księży zabitych na zamojskiej Rotundzie i poległych podczas II wojny światowej z terenu Zamojszczyzny. 

Autorami rozważań byli nauczyciele i uczniowie Szkoły Katolickiej im. Ojca Pio w Zamościu.

bw

Zdjęcia (67)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe