Zamość: Koniec sporu zbiorowego w MZK. Związki podpisały porozumienie z zarządem

  • 08.04.2019, 18:09 (aktualizacja 08.04.2019, 18:47)
  • bw
Zamość: Koniec sporu zbiorowego w MZK. Związki podpisały porozumienie z zarządem
Dziś (8 kwietnia) po wielogodzinnych rozmowach, jakie podjęły związki zawodowe z władzami spółki zakończył się spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Zamościu.

Informację o zakończeniu rokowań przekazał nam prezes MZK Krzysztof Szmit. Zgodnie z wynegocjowanym porozumieniem, od 1 kwietnia br. pracownicy otrzymają 100 zł netto podwyżki, a od 1 stycznia 2020 - 100 zł brutto.

W ten sposób zakończono spór zbiorowy, trwający oficjalnie od września 2018 roku. W wielogodzinnych negocjacjach wzięły udział związki zawodowe: NSZZ ''Solidarność'', związek zawodowy pracowników MZK i nowo-utworzony związek ''Solidarność '80''. 

W rozmowach, oprócz władz spółki i związków zawodowych wzięli udział: przewodniczący rady miasta Zamość Piotr Błażewicz i Marek Walewander, prezes NZSS Solidarność Regionu Środkowowschodniego – Oddział w Zamościu. 

- Nie jestem zadowolony z wysokości podwyżek, ale ważne, że wreszcie udało się podpisać porozumienie i nie dojdzie do strajku. Oczywiście, ciągle jest ryzyko i pozostajemy w ''pogotowiu'', obserwując sytuację w spółce - stwierdził Andrzej Efner, przewodniczący zakładowego NSZZ  ''Solidarność''. 

Zaznaczył, że atmosfera negocjacji była trudna, dodatkowo jego wątpliwości budzi przystąpienie do negocjacji całkiem nowego związku, który nie był wcześniej uczestnikiem sporu zbiorowego. Andrzej Efner podkreśla, że najważniejsze jest to, by sytuacja w spółce powróciła do normy:  

- Najważniejsze, by sytuacja powróciła do normy i atmosfera pracy wreszcie stała się normalna - dodaje Efner. 

 

Poprzedni strajk odbył się 9 października ubr., kiedy to kierowcy poszli na masowe zwolnienia lekarskie. Przez kilka godzin nie kursowały wtedy autobusy kilku linii, w głównej linii 3 zamojskiego MZK, obsługującej centrum miasta. 

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe