Biłgoraj: Jak słowiki. Wyniki powiatowego festiwalu piosenki

  • 01.04.2019, 06:00
  • ak
Biłgoraj: Jak słowiki. Wyniki powiatowego festiwalu piosenki Fot. MDK Biłgoraj
Dokładnie 38 wokalistów stanęło w czwartek (28 marca) na scenie Młodzieżowego Domu Kultury, by rywalizować o nagrody w XXXIX Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Impreza była jednocześnie eliminacjami do festiwalu wojewódzkiego „Śpiewający Słowik”.

Młodzi artyści rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Najlepsi w każdej z nich otrzymali nie tylko nagrody, ale również nominacje do "Śpiewającego Słowika".

Wśród najmłodszych (kat. 6-10 lat) wygrała Monika Litwin ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju, a poza tym nagrodzeni zostali: Laura Rapa z SP w Dereźni Solskiej i Filip Bednarz z MDK Biłgoraj. Wyróżnienie otrzymała Julia Sawa z SP w Starym Bidaczowie.

W kategorii śpiewających 11-13-latków pierwszą nagrodę otrzymała Gaja Koza z MDK Biłgoraj, a pozostałe miejsca na podium zajęły: Pola Wasąg i Julia Grochowicz. Laureatką wyróżnienia została Wiktoria Tucka z MDK Biłgoraj.

Wśród młodych artystów w wieku 14-16 lat najlepiej wypadła Kaja Peć, a za nią uplasowały się: Oliwia Róg i Alicja Blicharz (MDK Biłgoraj), zaś wyróżnienie trafiło do Darii Podpory.

Ewelina Komosa, uczennica LO im. ONZ była najlepsza w kategorii śpiewających 17-20 latków. Dwie pozostała nagrody otrzymały: Ewa Zwolińska i Weronika Flis (obie z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju). Wyróżnienie otrzymał Kuba Nizio z MDK Biłgoraj.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe