Tomaszów Lubelski: Ludzie wyprowadzą się z baraków

  • 27.03.2019, 07:00
  • roh
Tomaszów Lubelski: Ludzie wyprowadzą się z baraków
W Tomaszowie Lubelskim powstaną 53 lokale socjalne. Trzy bloki na osiedlu Koszary staną do końca 2020 roku dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego, z którym miasto podpisało umowę. Na czwarty blok miasto pozyskało pieniądze z RPO.

Koszary to dzielnica na uboczu miasta. Zaniedbana. Słabo aktywna. Także dlatego, że przez dziesiątki lat do znajdujących się tam baraków socjalnych kierowano osoby, które miały różne problemy życiowe. Dziś te baraki, w których znajduje się blisko 30 mieszkań socjalnych nadają się jedynie do wyburzenia.

Inwestycja to element rewitalizacji tego zaniedbanego osiedla. W miejscu zburzonych baraków powstaną nowe budynki. 

Inwestycję dofinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Z umowy, którą podpisali Wojciech Żukowski,burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, oraz skarbnik miasta Grzegorz Leńczuk, wynika, że bank dofinansuje inwestycję kwotą prawie 3,365 mln zł. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe