Biłgoraj: Sukcesy matematyków z LO im. ONZ. Indeksy na WAT już mają

  • 21.03.2019, 09:06
  • ak
Biłgoraj: Sukcesy matematyków z LO im. ONZ. Indeksy na WAT już mają Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Tylko pięciu młodych matematyków zdobyło tytuły laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. W tym gronie jest dwóch uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Obaj mają już zapewnione studia na tej stołecznej uczelni.

Ten sukces osiągnęli Maciej Wawryniuk, który w finale zajął II miejsce i Przemysław Kolaszyński, który uplasował się na IV pozycji.

Obaj są tegorocznymi maturzystami i w maju będą przystępować do egzaminu dojrzałości. Na pewno pójdzie im świetnie, ale bez względu na ostateczny wynik, po zdanej maturze mają zapewnione miejsca na wybranych przez siebie kierunkach studiów cywilnych w WAT, jak również bezpłatne zakwaterowanie w akademiku na pierwszym roku studiów. Na dodatek, jeśli studia w WAT rozpoczną w roku uzyskania świadectwa maturalnego, otrzymają również stypendia naukowe.

Finał konkursu odbył się w zeszłym tygodniu. Wzięło w nim udział 89 młodych matematyków wyłonionych spośród 1000 uczniów liceów i techników z 60 szkół średnich z całej Polski. Opiekunem licealistów z Biłgoraja jest Andrzej Łokaj.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe