Życie przez całe życie. Wielka zbiórka pieniędzy na Rodzinny Dom

  • 18.03.2019, 06:00 (aktualizacja 20.03.2019, 12:44)
  • ak
Życie przez całe życie. Wielka zbiórka pieniędzy na Rodzinny Dom
W Zamościu, ale również w Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu i Biłgoraju będzie prowadzona w najbliższy weekend zbiórka pieniędzy na budowę "Rodzinnego Domu", kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Powstaje on przy ul. Kresowej w Zamościu, a na jego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców naszego regionu.

Pieniądze do puszek będzie zbierało kilkuset wolontariuszy. Spotkamy ich głównie w rejonie kościołów przed i po niedzielnych mszach świętych. Akcja przeprowadzona zostanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości.

– Chcemy podkreślić wartość i godność życia osób niepełnosprawnych przez promowanie wartości chrześcijańskich zawartych w Encyklice Evangelium Vitae Papieża Jana Pawła II i poprzez budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji – wyjaśnia ideę obchodów Maria Król, szefowa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", z którego inicjatywy powstaje "Rodzinny Dom".

Organizatorzy zaplanowali szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych. Ta główna odbędzie się w na niedzielę na zamojskim Rynku Wielkim. Zacznie się już o godz. 8 od śniadania. Później, już w hali OSiR przyjdzie czas na sportowe emocje, czyli mecz siatkówki na wózkach inwalidzkich. Swoich sił spróbują w nim jednak nie tylko osoby niepełnosprawne, ale też zdrowe i znane z życia publicznego.

Do akcji włącza się też Klub Morsów z Zamościa (ich kąpiel na Starym Mieście o godz. 12), a także dzieci i młodzież ze szkół Violinki i Yamaha, które z koncertem przed Ratuszem wystąpią o godz. 14. Wieczorem (godz. 18) na rzecz "Rodzinnego Domu" z koncertem charytatywnym wystąpi w swojej siedzibie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego (szczegóły na plakacie poniżej).

W niedzielę, 24 marca impreza jest planowana również w Biłgoraju, na obiektach OSiR. Zacznie się o godz. 9, a w programie, m.in. turniej piłki nożnej, aukcje gadżetów, kiermasz ozdób wielkanocnych, loteria fantowa, kiermasz ciast, występy artystyczne, rodzinny rajd rowerowy (szczegóły na plakacie poniżej).

A w poniedziałek, 25 marca w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbędą się bezpłatne seanse filmu „Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Udział w projekcjach weźmie młodzież zamojskich szkół.


Przypomnijmy,że Rodzinny Dom to inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", które już blisko trzy dekady, dokładnie od 28 lat służy pomocą niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Jego podopieczni znajdują wsparcie w jedenastu placówkach funkcjonujących obecnie w Zamościu, Biłgoraju i Białobrzegach.

W grudniu zeszłego roku "Krok za krokiem" rozpoczęło dużą, kosztowną inwestycję, budowę "Rodzinnego Domu", na którego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i regionu. 

Wstępne prace budowlane rozpoczęto w grudniu 2018. Prezydent Zamościa przekazał stowarzyszeniu działkę, a 3 mln złotych uzyskano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. By prace nabrały tempa, potrzeba ponad 2 mln zł.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe