Biłgoraj: Uczennice LO im. ONZ i RCEZ na podium konkursu o ZUS

  • 17.03.2019, 15:00 (aktualizacja 18.03.2019, 08:46)
  • ak
Biłgoraj: Uczennice LO im. ONZ i RCEZ na podium konkursu o ZUS Fot Organizatorzy
Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja szkoły z Radzynia Podlaskiego, ale na drugim i trzecim znalazły się drużyny ze szkół w Biłgoraju: Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Tak wygląda "podium" wojewódzkiego etapu Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

W eliminacjach wojewódzkich, które w Lublinie odbyły się w piątek (15 marca) wzięły udział tylko te 20 trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły średnie Lubelszczyzny. Młodzi ludzie spotkali się Instytucie Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, żeby zmierzyć się z kolejnym testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy.

Najwięcej punktów (24 z 25 możliwych) uzyskały reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Tuż za nimi (23 pkt) uplasowały się reprezentantki LO im. ONZ w Biłgoraju: Emilia Pawlos, Wiktoria Nowak i Kamila Skrzypa. Trzecia lokata przypadła zespołowi z biłgorajskiego RCEZ. W drużynie znalazły się: Weronika Garbacz, Nela Mróz i Mariola Pac.

Regulamin zakłada, że do centralnego etapu awansują jedynie zwycięzcy eliminacji wojewódzkich. Ale są też tzw. dzikie karty. Uczennice LO im. ONZ mają na nie ogromną szansę, bo ich wynik jest imponujący. Trzymamy więc kciuki.

ak

Zdjęcia (2)

Reprezentacja LO im. ONZ w Biłgoraju
Reprezentacja RCEZ w Biłgoraju

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe