Zamość: Wyjątkowa droga krzyżowa z "Krok za krokiem"

  • 16.03.2019, 07:16
  • Materiał nadesłany
Zamość: Wyjątkowa droga krzyżowa z "Krok za krokiem" Fot. pixabay.com
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zaprasza mieszkańców Zamojszczyzny do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, autorstwa niepełnosprawnej poetki Joanny Pąk.

To niezwykłe religijne wydarzenie zaplanowano na piątek, 22 marca. Droga Krzyżowa rozpocząć się ma o godz. 11 w Katedrze Zamojskiej. Jej uczestnikami będą m.in. osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunowie i zamościanie z działalności publicznej na rzecz Zamojszczyzny.

– Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w nabożeństwie zachęcamy do słuchania transmisji w Katolickim Radio Zamość – informuje Maria Król, szefowa Stowarzyszenia "Krok za krokiem".

Dodaje, że piątkowe nabożeństwo wielkopostne rozpocznie obchody Narodowego Dnia Życia (24 marca) i Dnia Świętości Życia (25 marca) organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przy współpracy Miasta Zamość.

Organizatorzy są przekonani, że wspólne z osobami z niepełnosprawnością przeżywanie nabożeństwa uwrażliwi społeczność Zamościa na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji.

Materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe