Gminny Dzień Kobiet w Rachaniach

  • 14.03.2019, 05:04 (aktualizacja 14.03.2019 05:08)
  • Materiał nadesłany
Gminny Dzień Kobiet w Rachaniach Fot. Organizatorzy
Coroczne święto z okazji Dnia Kobiet zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach w sobotę 9 marca w miejscowym ośrodku kultury, pod oficjalnym patronatem wójta gminy Rachanie Romana Miedziaka.

Z okazji obchodzonego Dnia Kobiet GOK przygotował koncert zespołów amatorskiego ruch artystycznego, działających na terenie gminy. Przed zaproszonymi gośćmi, przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zaprezentowały się: zespół tańca ludowego „Urwisy” ze Szkoły Podstawowej i zespół śpiewaczy „Nadzieja” z Rachań oraz zespół „Płomyk” z Wożuczyna Cukrowni.

Oprócz wrażeń estetycznych, na świętujące panie czekały również doznania smakowe. Wszystko za sprawą słodkiego poczęstunku, który został przygotowany przez organizatorów i poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich.

Duże słowa uznania należą się paniom z KGW w Rachaniach za pomoc w organizacji imprezy. Wójt Gminy złożył wszystkim Paniom działającym w kołach gospodyń wiejskich piękne życzenia i wspólnie z obecnymi na spotkaniu mężczyznami wręczyli upominki. Instruktor GOK Zdzisława Seńko przedstawiła ciekawostki dotyczące kobiet i kilka informacji o ich roli w życiu codziennym. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Śpiew, rozmowy, ale przede wszystkim miłe towarzystwo.

Tak uczczono Święto Kobiet w gminie Rachanie.

Więcej relacji z obchodów Dnia Kobiet w innych miejscowościach regionu znajdziecie w najnowszym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia, które ukazało się we wtorek, 12 marca.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe