Miliony na drogi od rządu. Także dla naszych gmin

  • 13.03.2019, 09:00 (aktualizacja 13.03.2019 09:00)
  • ak
Miliony na drogi od rządu. Także dla naszych gmin Fot. Lubelski Urząd Wojewódzki
Przeszło 45 mln złotych otrzymają samorządy na Lubelszczyźnie z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będą mogły za to remontować drogi, likwidując osuwiska, chroniąc wąwozy lessowe przed erozją oraz usuwając skutki klęsk żywiołowych. Na wsparcie mogą liczyć również gminy z naszego regionu.

Uroczystość wręczenia promes na przekazanie pieniędzy odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim z udziałem wojewody Przemysława Czarnka i wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek.
 
Z dofinansowania przekraczającego 45 mln zł skorzysta 48 samorządów województwa. Są wśród nich również te z naszego regionu. To gminy: Biszcza, Dołhobyczów, Frampol, Goraj, Horodło, Komarów- Osada, Krynice, Rachanie, Stary Zamość, Sułów, Telatyn, gmina i miasto Tomaszów Lubelski, Trzeszczany, Turobin oraz powiaty: biłgorajski oraz zamojski.
 
Na usuwanie skutków klęsk żywiołowych do samorządów trafi 24 mln 675 tys. zł, na ochronę wąwozów lessowych przeszło 13,4 mln , a na likwidację osuwisk ponad 7,5 mln zł.

To znacznie więcej, niż bywało w przeszłości. W poprzednich latach dotacje przyznane jednostkom samorządu terytorialnego Lubelszczyzny na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosły: w 2013 roku – 7,6 mln zł, w 2014 – 8,5 mln zł,  w 2015 – 12 mln zł,  w 2016 – 7,5 mln zł,  w 2017 – 12 mln zł,  a w 2018 – 37,1 mln zł.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość Szczebrzeszyn
Gość Szczebrzeszyn 15.03.2019, 09:22
Ludzie pomyślcie chwilkę,te gminy w których nie ma wójta lub Burmistrza z Pisu nic nie dostały to proste i logiczne.Zwykłe przepychanki,jak ktoś nie jest ich to nic nie dostanie,obejdzie się smakiem.Każda władza tak robi,popiera swoich.
Xd
Xd 15.03.2019, 19:59
Wojt z Grabowca to przecież "znikąd" i nie bedzie się staral dla Gminy.
Kammel
Kammel 13.03.2019, 21:46
Ciekawe skont pieniondze pewnie za moje jak wujek z ameryki przuwioz to zginely mu nagle, a teraz robiom drogi za miliony tylko podatki biorom a *** rosnom, pchajom sie do koryta swinie jak to mawial moj świentej pamienci dziadek
Mieszkaniec2
Mieszkaniec2 13.03.2019, 19:39
Logiczne!!! Na tacy nikt nikomu nie poda. Trzeba się postarać.
MIESZKANIEC 11111
MIESZKANIEC 11111 13.03.2019, 21:51
I CO BO TY MYSLISZE ZE MASZ TAKOM NAZWE TO MOZESZ KOZACZYC JA JESTEM MIESZKANIEC NAMBER ŁĄN
TomaszLisNaŻywo
TomaszLisNaŻywo 13.03.2019, 21:50
JA też raczej powiem tak ze nigdy sie nie da jak sie chce ale mozna cos zrobic zawsze bo probowac zawsze mozna inaczej nie ma sensu trzeba myslec filozoficznie i autentycznie bo bez sensu merytorycznie jest jak inni nie mysla wszyscy musieli by myslec
(PS. przepraszam za brak znakuw interpónkcyjnych ale pisze na telefonie i jest ciezko ogolem)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 19:44
Przecież jeden z grabowieckich radnych miał zębami wyrywać pieniadze . Coś słabo mu to idzie.
Mieszkaniec2
Mieszkaniec2 13.03.2019, 19:47
Pewnie szkoda mu zębów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 19:50
Za młody na utratę zębów.
Popis
Popis 13.03.2019, 20:03
Ale w Radzie jest jeszcze 14 radnych.
Fanka
Fanka 13.03.2019, 20:07
Ale czy ktoś słyszał głos tych radnych, siedzą jak zaczarowani przez przewodniczącą
Popis
Popis 13.03.2019, 20:11
Pewnie ona niezła czarodziejka.
Mieszkanka G
Mieszkanka G 13.03.2019, 20:16
Musi byc czarodziejka, przecież ma nad sobą gandalfa
Podwładny
Podwładny 13.03.2019, 21:36
Tacy z nich czarodzieje haha. Tylko zastraszac umieją, ale nie wszystkich sie da zastraszyć
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 20:22
Reszta jeszcze nie potrafi tak czarować, muszą iść do nich na lekcje czarowania
MAREK
MAREK 13.03.2019, 21:46
ja to powiem tak nie znam sie odrazu to muwiem ale co was to obchdozi ja mam swoje zdanie wy swoje ja mam 34 lat a wy ile pewnie 15 a co wasz kot pewnie na grzałce sie grzejej hehe ale wracajonc pieniondze to nie wyszystko ale trzeba czasem dac czadu ja lubie tez w palnik dac
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 19:33
Grabowiec też nie złożył wniosków, więc nic nie ma.
Czający
Czający 16.03.2019, 09:12
W gminie jest taki pan ktory mial posac wnioski teraz na pytania dlaczego nie pisze odpowiada "dlaczego ja "
To bardzo prominentna postać namaszczona przez samego Pana Bratka
Gmina
Gmina 13.03.2019, 09:18
A gdzie Hrubieszów???
Zzzz
Zzzz 13.03.2019, 10:20
Hrubieszów nie wystąpił o fundusze z rezerwy więc też nic nie dostał. Logiczne.
kryształ
kryształ 13.03.2019, 21:49
elhaery to frajery LHR- Ludzie chandlujoncy ropom TYLKU WERBKOWICE HEHHEE

Pozostałe