Gm. Krasnobród. Już po wyborach. Wioski mają sołtysów

  • 11.03.2019, 07:21
  • ak
Gm. Krasnobród. Już po wyborach. Wioski mają sołtysów
Nie na cztery lata, ale na pięcioletnią kadencję wybiera się teraz sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych (identycznie jak w samorządzie). Takie wybory odbyły się już w gminie Krasnobród. W kilku sołectwach będą rządzić nowe osoby.

Zmiany nastąpiły w każdym z krasnobrodzkich osiedli, a także w sześciu sołectwach. Kto i gdzie sprawuje teraz władzę?

Przewodniczącymi osiedli zostali: Krzysztof Zub - w Osiedlu Krasnobród Centrum, Dorota Jurkiewicz - w Osiedlu Podklasztor i Henryk Pakuła - w Osiedlu Podzamek.

Nowi sołtysi to: Kazimierz Cisek w Dominikanówce, Józef Kurantowicz w Grabniku, Jan Płoński w Hutkach, Urszula Piwko w Majdanie Małym, Tomasz Cieplak w Malewszczyźnie, Bogdan Bukała w Potoku-Senderki i Lucyna Kawka w Zielonem.

Ale jest też w gminie Krasnobród wielu sołtysów, którzy swoje funkcje sprawowali bardzo długo i nadal na stanowiskach pozostaną.To m.in. rekordzista Stanisław Żuk, który w miejscowości Szur jest sołtysem od... przeszło 35 lat.

Sołectwami nadal rządzić będą także Wiktor Gałan (Borki), Wiesław Wiatrzyk (Hucisko), Krystyna Wróbel (Hutków), Roman Ożga (Kaczórki), Andrzej Piskor (Majdan Wielki), Dagmara Pryciuk (Nowa Wieś) Andrzej Gancarz (Stara Huta) i Mieczysław Dziura (Wólka Husińska). 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe