Hrubieszów: Radni podnieśli sobie diety

  • 05.03.2019, 06:24
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Radni podnieśli sobie diety Fot. pixabay.com
Od marca o kilkaset złotych wzrosną diety radnych Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

Na początku lutego o podwyższenie diet wnioskowało dziewięcioro radnych z różnych ugrupowań w Radzie Miejskiej Hrubieszowa. Nowe stawki diet uchwalono podczas sesji 28 lutego. Jest to podwyżka uposażeń radnych, jakie obowiązywały od 2013 r.

Wysokość diet, które dotychczas wypłacano miejskim radnym w Hrubieszowie uchwalono w lipcu 2013 r. Przewodnicząca Rady Miasta otrzymywała co miesiąc 1396 zł nieopodatkowanego ryczałtu. Dwaj wiceprzewodniczący miejskiego samorządu  i szefowie komisji stałych RM pobierali miesięcznie po 680 zł. Natomiast szeregowi radni otrzymywali co miesiąc po 573 zł ryczałtu. Na początku tego roku w kuluarach hrubieszowskiego magistratu coraz częściej mówiło się o przymiarkach do podwyżki diet radnych.

 

Dziewięcioro domagało się podwyżek    

 

 – Dieta nie jest wynagrodzeniem za pracę radnego to ekwiwalent za czas i wydatki związane z pełnieniem mandatu, a także ekwiwalent za część ewentualnie utraconego wynagrodzenia w związku z wypełnianiem powinności radnego – tłumaczy jeden z hrubieszowskich samorządowców.  

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TY
TY 06.03.2019, 14:46
Dla porządku-na sesji było 14 radnych,10 było za podniesieniem diety.,2 przeciw i 2 wstrzymało się od głosu.Pani przewodnicząca Rady była przeciw.Ona jest głównym beneficjentem pieniędzy samorządowych,łącząc funkcję przewodniczącej z wynagrodzeniem za przewodniczenie rady osiedlowej /250zł miesięcznie /i zasiada w radzie nadzorczej ZOZ/też wynagradzanej/.Łatwo być przeciw-dziwna ta hipokryzja.Wielu radnych łączy funkcje zasiadania w Radzie Miasta z przewodniczeniem radom osiedlowym.
ya
ya 05.03.2019, 11:49
no tak , my wyborcy cieszymy sie że nowo wybrani radni raźno zabrali sie do pracy

Pozostałe