Zosin: Ukrainiec jechał do Polski z dolarami. Wszystkie były fałszywe

  • 13.02.2019, 12:00
  • ak
Zosin: Ukrainiec jechał do Polski z dolarami. Wszystkie były fałszywe Fot. NOSG
Podczas odprawy musiał udowodnić, że ma pieniądze na to, by w Polsce się jakiś czas utrzymać. I wyłożył na stół sporą sumę. Problem w tym, że dolary, z którymi Ukrainiec przekraczał granicę były podrabiane.

Cudzoziemiec wjeżdżał do naszego kraju w poniedziałek, 11 lutego. Funkcjonariuszom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pokazał gotówkę, jaką miał przy sobie: 20 banknotów o nominale 100 dolarów amerykańskich. To miało pokryć koszty jego utrzymania na terytorium Polski. Mundurowi szybko zorientowali się, że mają do czynienia z fałszywkami, bo na banknotach nie było żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Ukrainiec został zatrzymany. Usłyszał zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Za coś takiego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

To była kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy z fałszywymi pieniędzmi.

– Funkcjonariusze NOSG w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1000 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – wylicza Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dfg
dfg 19.02.2019, 12:01
w Hrubieszowie wczoraj złapano ukraińca kradnacego art. spożywcze i przemysłowe w markecie, wdał się w bójkę z ochroniarzem, wezwano policje, ale prawda jest taka że we wszystkich marketach ukraińcy kradna na potege, zakladaja zegarki na rekę, wynoszą drobne przedmioty w kieszeniach, oszukuja na wagach samoobsługowych/po zważeniu dokładja drugie tyle, wiele artykułow spozywczych zjadaja przy półkach, głownie wędliny i słodycze, słowem horda złodziei, powinniśmy widząc to stanowczo reagować a nie udawać ślepego bo to ukrainiec i będzie sie odgrażał, a oni robia sie coraz bezczelniejsi

Pozostałe