Gmina Zwierzyniec

  • 12.02.2019, 12:11
  • bw
Gmina Zwierzyniec Odnowiony deptak Zwierzyńca
Gmina Zwierzyniec to niezwykły krajobrazowo i przyrodniczo region, który przyciąga rocznie ponad 100 tys. turystów. By ciągle rozwijać bazę turystyczną, polepszać komfort życia i przyciągać nowych turystów niezbędne są nowe inwestycje.

Władze gminy Zwierzyniec w ostatnim roku inwestowały głównie w oświetlenie i ochronę środowiska (łącznie 915 tys. zł) oraz drogi (420 tys. zł). Najważniejsze inwestycje zrealizowane w gminie Zwierzyniec w 2018 roku to: modernizacja 210 m drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kosobudach za 166 tys. złotych, przebudowa oświetlenia drogowego przy ulicy Rudka w Zwierzyńcu za 112 tys. złotych i przebudowa oświetlenia ulicznego w Obroczy za ponad 26 tys. złotych. Stworzono także Otwartą Strefę Aktywności w Zwierzyńcu. Skwer ulic 1 Maja, Skwerkowej i Partyzantów otrzymał nowe życie: nasadzono zieleń, zbudowano zewnętrzną siłownię, zamontowano nowe ławki, stojak na rowery i stanowisko do gry w szachy. Wartość projektu to ponad 40 tys. złotych, z czego 20 tys. złotych pochodziło ze środków ministerstwa sportu i turystyki. 

Inwestycje realizowane były ze środków: Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Ministerstwa Sportu i Turystyki, środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego oraz środków własnych

 – Wszystkie zrealizowane inwestycje poprawiają zarówno komfort życia mieszkańców miasta i gminy Zwierzyniec, wpływają również na podniesienie atrakcyjności turystycznej Zwierzyńca. Ten kierunek działań będzie utrzymywany w przyszłości – przyznała Urszula Kolman, burmistrz Zwierzyńca. 

W 2019 r. gmina Zwierzyniec będzie realizowała kilka zadań dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej z zakresu ochrony środowiska, rekreacji i informatyzacji, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Zwierzyniec, zagospodarowanie zbiornika wodnego Rudka w Zwierzyńcu i jego otoczenia oraz program "Cyfrowy urząd przyjazny mieszkańcom".

W najbliższych latach gmina zamierza inwestować szczególnie w ochronę środowiska, dalszą poprawę infrastruktury drogowej, sport i kulturę. W budżecie gminy zaplanowano wydatki m.in. na przebudowę ulicy Wachniewskiej i Kolejowej w Zwierzyńcu. Zadanie ma szansę otrzymać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.02.2019, 14:15
A jak z dołem za ponad 1 mln zł zamiast kolejnego stawu. Wycinka bez zgody LP, dworzec we władaniu firmy Wach. Gdzie tu dbałość o mieszkańców, kpina i trawnie układu.

Pozostałe