Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego zginęli w Holandii. Wracali z pracy

  • 12.02.2019, 05:28 (aktualizacja 12.02.2019, 05:36)
  • Mariusz Parol
Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego zginęli w Holandii. Wracali z pracy Fot. RTL.news W wodzie natrafiono na samochód, którym podróżowała czwórka Polaków.
W wypadku na północy Holandii zginęły cztery osoby, trzech młodych mężczyzn to mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego. Audi, którym podróżowała czwórka pracowników sezonowych, wpadło do rzecznego kanału tuż przy drodze. Holenderskie służby ratownicze wyłowiły z wody samochód z czterem ciałami osób, które zginęły w tym wypadku.

Do wypadku w Obdam w północnej Holandii doszło prawdopodobnie w zeszły piątek, 8 lutego późnym wieczorem. Cztery osoby, których zwłoki wyłowiono 10 lutego z kanału przy drodze w Obdam pracowały na pobliskiej plantacji tulipanów. Gdy w sobotni (9 lutego) poranek nie stawiły się do pracy, ich bliscy zawiadomili policję o zaginięciu czwórki migrantów zarobkowych. Holenderscy policjanci ustalili, że 8 lutego po zakończonej pracy na plantacji ta czwórka miała wrócić na kemping do Zijdewind. Tam mieszkali.

Trasę pomiędzy obydwiema miejscowościami pokonywali autem. Zazwyczaj zajmowało im to kilkanaście minut. W niedzielę na fejsbukowym profiu "Polacy w Holandii" zamieszczono informację: "Zaginął mój brat (tu podano imię i nazwisko) oraz jego kolega. Chłopaki wracali z pracy 8 lutego o godz. 23. I ślad po nich zaginął.... poruszali się samochodem Audi A4 B6 Avant (Kombi). Mieszkali w miejscowości Zijdewin. Była z nimi pani lat 49 i ich kolega. Wszyscy zniknęli. Telefony mają wyłączone. Nikt nic nie wie. Policja w Holandii ich szuka. Jeśli ktoś coś wie lub ich widział, proszę o kontakt". 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu czwórki Polaków, holenderscy policjanci dokładnie sprawdzili drogę łączącą obydwie miejscowości. W Obdam zwrócili uwagę na uszkodzone metalowe bariery pomiędzy drogą i rzecznym kanałem.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Noemi
Noemi 12.02.2019, 13:17
Ogromna tragedia dla rodzin. Poszukiwani byli ludzie, a nie migranci zarobkowi!
Masterkey
Masterkey 12.02.2019, 09:12
PO WINOWAJCY!
lokalny  człek
lokalny człek 12.02.2019, 07:37
Bieda zmusza do wyjazdu i niewoli , tyrania w obozach pracy .W Hrubieszowie bieda aż piszczy i oto chodziło Unii Europejskiej .Tania siła robocza i rynek zbytu .PiS ich skazał na szybką śmierć ,nie mieli układu więc wyszło jak wyszło .
Janek
Janek 24.02.2019, 21:05
Bieda zmusza do wyjazdu to się zgadza, ale to PO i PSL rządziło w Hrubieszowie proszę pisać prawdę!!!!!
Neon
Neon 12.02.2019, 15:29
W Hrubieszowie bida nie piszczy!!!
Kinga
Kinga 12.02.2019, 08:02
Nie pis tylko po psl i cala zlodziejska komuna
Tomaszów Lub
Tomaszów Lub 12.02.2019, 08:00
A co za platformy zrobili ... nic!!! daleko gdzies zwyklych obywateli mieli,co koryta nie ma to trzeba na pis zwalić tą tragedie właśnie teraz jest napewno lepiej niż
wcześniej było

Pozostałe