Awaria ciepłownicza w Zamościu. Brefing prasowy dyrektora Trześniowskiego (AKTUALIZACJA)

  • 11.02.2019, 14:09
  • bw
Awaria ciepłownicza w Zamościu. Brefing prasowy dyrektora Trześniowskiego (AKTUALIZACJA) pixabay.com// zdjęcie poglądowe
Dziś (11 lutego) o godzinie 13:30 przed zamojskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa członka zarządu Veolia Wschód Romana Trześniowskiego. Dyrektor Trześniowski poinformował o przebiegu prac nad naprawą awarii.

Jak przyznaje dyrektor Roman Trześniowski podczas prac zlokalizowano aż 4 miejsca awarii:  

Zlokalizowaliśmy cztery miejsca, w których jest awaria sieci ciepłowniczej: na ul. Reja, ul. Peowiaków, ul. Kamiennej i ul. Partyzantów. Liczymy, że w dzisiaj w nocy zakończymy usuwanie tych awarii - powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor Roman Trześniowski.

Pracujemy 24 godziny na dobę, pomagają nam także koledzy z Kraśnika. Udało się nam już usunąć awarię na większej części ulicy Kamiennej i Kilińskiego, zasilanie ma też już ulica Peowiaków - zarówno szpital, jak też druga część ulicy - informuje dyrektor Trześniowski. 

Na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn awarii musimy jeszcze jednak poczekać: 

Ustalenie przyczyn awarii może potrwać jeszcze kilka tygodni - przyznał dyrektor Trześniowski. 

Dyrektor odniósł się także do awarii z 2014 roku i sytuacji, kiedy w jednym z miejsc przez 3 dni nie można było znaleźć klucza do jednej z piwnic i przez to prace naprawcze znacznie się przeciągały: 

Należy popracować nad lepszym systemem komunikacji między przedsiębiorstwami, zarządcami i spółdzielniami, żeby wypracować pewne standardy na przyszłość - zaznaczył dyrektor. 

Dyrektor podczas briefingu z dziennikarzami zaznaczył, że mieszkańcy będą mogli starać się o bonifikaty za pośrednictwem zarządców, w tym Zakładu Gospodarki Lokalowej (który zarządza m.in. budynkami na Starym Mieście). 

Będziemy informować o dalszym rozwoju sprawy. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz z domu gdzie nie ma ogrzewania i żyje
Janusz z domu gdzie nie ma ogrzewania i żyje 12.02.2019, 08:32
Jak czytam te kometarze to widze ze panika. Koszmar. Ale dlaczego? Oddawac hajs za caly rok. Mieszkania za free w ramach rekomensaty.
Ludziom się ***i od tej nowoczesnoci i kilka dni w zimnym domu nie umią posiedziec...
Zróbmy coś
Zróbmy coś 12.02.2019, 07:10
Tak A ta firma obiecuję nam nowoczesną spalarnię śmieci wystawić haha już to widzę jak takich awaria nie potrafią usunąć szybko i przeszkodą dla nich jest brak klucza do piwnicy i lepiej szukać go przez 3 dni niż zapłacić za zamek co tam ludzie przecierz poczekają Masakra.
Mieszkańcy obudźcie się jeśli nie chcemy mieć wylęgarni szczurów i niby nowoczesnej spalarni z której tylko ratusz na spółkę z veolią będą czerpać zyski!!!!
Maciu
Maciu 11.02.2019, 20:36
Pan Dyrektor chyba ma nie aktualne dane bo na peowiakow juz trzeci dzien nie ma zasilania.... a w nocy nadaja mróz.....
zamościanin
zamościanin 11.02.2019, 19:12
Brefing na schodach ratusza ...szkoda że nie na lodowisku.....istny CYRK!!! A w domach dalej zimno i brak ciepłej wody.Na Hrubieszowskiej koparka i z 20 podpierających się o łopaty "szpeców" usuwających awarię.Ale Ratusz już ma ciepełko, a reszta {gorszy sort" może jeszcze poczekać.
Zimno
Zimno 11.02.2019, 18:54
Młyńska nadal zimno 3 dzień
Wert
Wert 11.02.2019, 18:30
Bonifikata z ZGL śmiechu warte tak zakrecą że trzeba będzie jeszcze dopłacić do ich interesu
Mike
Mike 11.02.2019, 17:21
Nic innego jak tylko ludzki błąd. Najgorszy jest brak szybkiej reakcji i zlewczy stosunek wobec odbiorców. Instalacji nie da się modernizować bo koszty ponieśliby odbiorcy hehe dobre! Przez 30 lat działały "po kosztach" a zyski były na równi z kosztami. Tam nawet nie ma jak zgłosić awarii bo nie sposób dodzwonić się. Kpina!
Mieszkanka z Lwowskiej
Mieszkanka z Lwowskiej 11.02.2019, 15:38
Jak to jest możliwe, że awaria w tym samym czasie aż w 4 miejscach,???? W normalnej głowie to się nie mieści!!!

Pozostałe