Zosin: Kolekcjoner wpadł na przemycie

  • 11.02.2019, 14:00
  • ak
Zosin: Kolekcjoner wpadł na przemycie Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Podobno zapomniał wyjąć swoją kolekcję z samochodu, wywiózł ją na Ukrainę, a kiedy wracał, próbował ukryć. Nie wyszło. Celnicy z Zosina znaleźli bagnety, toporek i czekan, które 52-latek schował w nagrzewnicy swojego mercedesa.

Działo się to w ostatni czwartek (7 lutego) na przejściu granicznym w Zosinie. 52-latek wracał z Ukrainy mercedesem. Podczas odprawy zgłosił wyłącznie te towary, które mógł legalnie wwieźć do Polski. Ale celników coś tknęło i dokładnie przejrzeli samochód. Natrafili na skrytkę w nagrzewnicy pojazdu i wydobyli z niej sporo ciekawych przedmiotów.

Mężczyzna usiłował przemycić: lotkę z pocisku moździerzowego, bagnet z pochwą z orłem i datą 1939, toporek bojowy, bagnet oznaczony symbolem orła i W.P., czekan bojowy oraz skórzane mocowanie do pasa bagnetu.

52-latek przyznał się do próby przemytu. Zapewniał, że wszystkie te przedmioty kupił na giełdzie staroci w Lublinie, a wyjeżdżając na Ukrainę zapomniał, by wyjąć je z samochodu. Wiedział, że wwożąc tę kolekcję do Polski może mieć kłopoty na granicy, dlatego postanowił wszystko ukryć.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe